Lulzim Basha i përgjigjet letrës së Ramës

March 31, 2016 12:55

Lulzim Basha i përgjigjet letrës së Ramës

Lulzim Basha i është përgjigjur letrës së kryeministrit Rama me një tjetër letër për ftesën e kreut të qeverisë për dialog për reformën në drejtësi.

Basha, teksa shprehet i gatshëm për takim, i shkruan Ramës se prej dy vitesh gatishmëri të opozitës për dialog, qeveria i është përgjigjur me veprime dhe mosveprime që kanë cenuar Kushtetutën.

Ai shkruan se qeveria ka shkelur ligjet për Nëpunësin Civil, Reformën Territoriale, KLD-në, Gjykatën e Lartë dhe atë Administrative si edhe për Mediat Audiovizuale.

Basha e cilëson ftesën e Ramës si hap të vonuar, në një kohë që opozita ka kërkuar gjithnjë dialog, sipas tij.

“Sot, ju më ftoni që mosdakordësive politike mes palëve t’i japim një tjetër forum mes qeverisë dhe opozitës si përmasë të munguar të civilizimit”, shkruan Basha.

Por ai shpreh gatishmërinë që të takohet për çështje si dekriminalizimi, reforma zgjedhore dhe reforma në drejtësi.

“Si gjithmonë, jam i gatshëm të takohemi për çështjet më të rëndësishme: zbatimi pa pengesa i dekriminalizimit, krijimi i kushteve për zgjedhje të lira e të ndershme, vijimi i duhur i reformës në drejtësi dhe çështje të tjera të rëndësishme përfshirë një reformë të plotë Kushtetuese”, shkruan Basha.

letra-bashes

March 31, 2016 12:55
Komento

5 Komente

 1. Binjaku March 31, 19:57

  E ka , kush e ka , Rama apo Basha me qera …. Sa qejf , kane filluar te na kujtojne lojrat qe benim kur ishim te vegjel . Sa kohe e bukur dhe e qete , kurkush nuk guxonte te na prishte lojen ne femijeve qe nuk dinim cjane hallet !

  Reply to this comment
 2. LULKRIMINELI VS EDIPERVERSIT March 31, 20:03

  Nuk ka dyshim se Edi RAMA jo vetem eshti i tredhur plotesisht…por poshtron jetimet e 21 janarit ne menyren me te ndyre te mundeshme.
  ishte ky perves E.K.A.R (Edi Kristaq Aneta Rama) qe pranoi te futej ne votime me nje vrases dukei dhene i pari “virgjerine ketij krimineli

  Me kete miopi te shoqerise civile ne Shqiperi,me keto vuvuzelat e mediave,me kete mazhorance impotente dhe tradhetare dhe me keto ambasadore te akredituar ne Tirane me kinezerirat e tyre duhet te reahabilotojme gjithe tradhetaret e kombit pasi jane disa here me pak fajtore se Lul Bashici dhe Berishici qe nuk ka ne lene krim dhe tradheti pa bere.
  Le te fillojme me Haxhi Qamilin,Esat pashe Toptanin (gjyshin e Bledit) me xhaferr deven,koci xoxen,panajot plakun dhe deri xhevdet mustafa ,,
  Tolerimi qe po i ben opinioni shqiptar ketij krimineli (ne fakt atyre qe jane pas tij se Luli eshte vetem per revista play boy) na ben te mendojme se Enver Hoxha nuk ka qene aq diktator sa thuhet por paska qene ai popull nje staj me lepuj, zvarranike dhe vampire qe deri tani te vetmin sukses qe kane patur keto 25 vjet ka qene kanibalizmi me kockat e tij qe i ka servirur guzhinjeri elez biberaj me kasapin e tij berishe.

  PRA KUSH ESHTE KY LULUSHI YNE QE DHE KUR VRET BUZEQESH…

  Te pakten per vitet e fundit ne gazeten e Meros kemi lexuar me fakte se ky k/kriminel ka kryer keto vepra penale dhe aktivitete te dyshimta:

  1….Qe adoleshent punon kamarier ne aeroportine Rinasit (me cimka) SPIUN KULISH

  2….Jo rastesisht dergohet ne Hollande ku flitet se zoteronte nje pashaporte amerikane qe nuk ju sqarua kurre burimi OO7 PLAY BOY

  3…Ka fakte qe gjate punes ne Kosove me rroge perrallore ka punuar per sherbimet serbe ne dem te UCK….SPIUN ANTISHQIPTAR

  4..Ka fakte qe gjate punes ne Kosove ka hyre ilegal ne Shqiperi dhe ishte pergjegjesi per dosjen e shtepise verdhe ne Burrel SPIUN ANTISHQIPTAR

  5..Si minister Transporti eshte pergjegjsi NR-1 per vjedhjen e 300 miljon dollareve ne rrugen e kombit.Kujtojme keto nje ambasadore amerikane qe i shkonte per vizite private ne shtepi dhe Foreign Policy Journal ne Amerike qe akuzonte dhe Lul Bashen , Bechell-in dhe Dellin e Kosoves per nje dem prej gjysem miliardi dollare..SUPERHAJDUT

  6…ka kontribuar per mbylljen e krimit Gerdecit BASHKPUNTOR NE VRASJE

  7….Si deputet i Elbasinit me Alibeun ka liruar nga burgjet kriminele teper te rrezikshem per votimet e2009 qe eshte vertetuar nga ambasada amerikane BASHKPUNTOR NE KRIME

  8-…Si minister e jashtem ka shitur si Ahmet Zogu ne bashkpunim me mobsterin Berishe pjese te detit Jon…SUPER TRADHETAR

  9…Si minister e jashtem ka miartuar ngritjen e varrezave te ushtareve greke sipas vijes imagjinare te Vorio Epirit..SUPER TRADHETAR

  10..Si minister i brendshem eshte fajtori kryesor bashke me berishoviqin per vrasjen e kater protestuesve ne 21 janar SERIAL KILLER

  11…Eshte bashkfajtor me berishoviqin per vjedhjen e bashkise tiranes bashke dhe me nje mengperveshur qe diten ishte me Ramen dhe naten flirtonte me Lulin..TRAFIKANT

  12….Eshte bashkfajtor me berishoviqin per uzurpimin e shtepise qendrore te MMP..HAJDUT PRONASH

  13….Kreu aktin naziskin te heqjes se tabeles rruges te deshmoreve te 4 shkurtit dhe vendosi emrin e nje nipi te xhaferr deves PERCARES I KOMBIT

  14….Kreu aktin anti kombetar qe pruri eshtrat e zogut pikerisht diten e clirimit te Tiranes nga Fashizmi PERCARES I KOMBIT

  15…Se bashku me bash-kriminelin berishoviq kane pjese ne eleminimin politik dhe fizik te Sokol Olldashit.PJESMARRES NE KOMPLLOT

  16…Mori pjese ne kompllotin anti-Rame kur i shkeli Arvizuse “vijen e kuqe’ me deshiren e ketij te fundit ne
  15 nendor 2013 ne ceshtjen e fabrikuar te LHL…..ARVIZUJA I SHKRETE..E “RRAHU “LULI

  17…Po merr pjese ne kompllotin anti-Rame qe disa sherbime inteligjente te cuditeshme kane shpikur “cunamin Doshi” per te prure ne fuqi Djallin Lul ose Malltez ne nje kohe shume te afert..MAFJOZ

  18…fatkeqsisht e ka puthur dy here zonja Nuland dhe kjo na kujton vitin 1492..ne kohen e skenderbeut,,ku amerikanet po bejne gabimet qe bene turqit para 500 vjeteve

  Reply to this comment
 3. spata March 31, 20:06

  E luajne bukur volejbollin por asnjeri nuk bene pike .Pret populli te bieri top por ai qendron ne duarte e Mazhorances dhe Opozites .Shtye Luli shtye se keshtu ua do puna .E shtym deri tek vrimja dhe aty po i bejme sehir ne Amerika dhe Evropa .

  Reply to this comment
 4. qerosi March 31, 20:35

  ca mut burri esht

  Reply to this comment
 5. MeteH April 1, 08:59

  Luli doli hapur,takimin e do me kushte te diktuara nga Saliu.Rama e beri punen e tij.Por stani nuk behet me LEPUJ.PD eshte nje bande qe drejtohet nga 2 bandit,shpifes,hajdut,vrases te tmerrshem,biles dhe shoket e vet.Kete e verteton Izet Haxhia.Dhe drejtesia hesht.Ky eshte kulmi i poshtersise.Dhe Rama po anash-kalon 21 anarin,Gerdecin,vjedhet e shekullit…!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*