Lulzim Basha injoron Topallin në mbledhjen e grupit të PD

July 15, 2015 18:14

Lulzim Basha injoron Topallin në mbledhjen e grupit të PD

Ky është një dialog real i Lulzim Bashës, kreut të Pd­së dhe Jozefina Topallit, deputete PD, në mbledhjen e grupit të PD, për debatin mbi ligjin për arsimin e lartë. ­

Jozefina Topalli: U bë gjithë kjo kohë që ky ligj diskutohet ne s’kemi reaguar. Të gjithë e dinë që ky është një ligj klientelist. Në gjithë botën demokratike, kur bëhen reforma klienteliste, opozita proteston. Dhe në këtë rast, ku është opozita….

­Lulzim Basha: “Jozefina ka të drejtë këtë çështje kisha lënë ta diskutonim në fund”. Por vetëm kaq, sepse Basha me këtë fjali thjeshtë ka bërë një shmangie aty për aty të një debati akoma më të gjatë…, dhe e ka deklaruar të mbyllur mbledhjen e përjavshme të grupit kuvendor demokrat.

July 15, 2015 18:14
Komento

4 Komente

 1. LEO england July 15, 21:06

  Kapne prej zhelesh kete pucrranjosen po bani kujdes se mos i zbuloni pjeset e trupit se do ju beje me vjell nga pucrrat gjithe qelb….yshtu tutje felliqesire

  Reply to this comment
 2. Halit o xhan ! July 15, 21:17

  Pooo sepse pjesa tjeter e mbledhjes per ceshtjen e reformes vazhdon tek shtepia e Sali Berishes..Me dyer te mbyllura

  Reply to this comment
 3. info-analitike July 16, 05:39

  Tashme Cilizimi i sistemit arsimor ka perkrahje bipartizan. Mos u ankoni nese sistemi arsimor do te katandiset i terhequr per hunde nga Naim Cili ne bashkepunim me mjaftistet e MAS.

  Reply to this comment
 4. Mark uk July 16, 07:56

  LEO england:Po pse fyen more legen materniteti.Dukesh nga shprehjet se cfar familje jeni,o zagar .uti.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

mersin escort mersin bayan escort konya escort eskişehir escort

Njoftim

Njoftim