Lulzim Basha: Uroj që Erion Veliaj të ndjekë modelin tim (Shmang pyetjen për ligjin e arsimit të lartë)

July 21, 2015 10:05

Lulzim Basha: Uroj që Erion Veliaj të ndjekë modelin tim (Shmang pyetjen për ligjin e arsimit të lartë)

Lulzim Basha ka qenë sot në inaugurimin e një kopështi në Tiranë.

Ai ka thënë se do të jetë deri ditën e fundit në krye të detyrës si kryebashkiak (ashtu siç ka qenë për katër vite).

Më pas bëri një deklaratë serioze, por që shkakton të qeshura.

Basha ka uruar që Erion Veliaj të ndjekë shembullin e tij në drejtimin e bashkisë.

Uroj që të ndiqet modeli im, jo modeli i mëparshëm.

Se modeli i mëparshëm nënkuptonte përgjysmimin e investimeve për këto projekte”, tha Basha.

I pyetur nga mediat mbi votimin e paralajmëruar të mazhorancës për reformën në arsimin e lartë, Basha ka preferuar të mos prononcohet.

“Qëndrimin tonë e thamë dje, sot jemi këtu për tjetër gjë”, ka thënë ai.

July 21, 2015 10:05
Komento

11 Komente

 1. gushti July 21, 10:25

  Po ndoqi edhe Erjoni modelin tend e marrte lumi Tiranen, ashtu si e mori gjate “qeverisjes” tende. Ik me bisht ne shale si nje qen i rrahur e leri keshillat se i kemi pare “veprat” e tua per 4 vjet rresht.

  Reply to this comment
 2. Uskania July 21, 10:57

  Tani që po vjen kryetari i ri, pse po pastrohen më mirë rrugët, o Lul Leshi?

  Reply to this comment
 3. farukaqis July 21, 12:13

  ishalla nuk ndjek modelin tend sepse i bie te vrasi njerez sikur ti me 21 janar o smerlap zwerf hond hollande ti je nji paljaço number uan wtf fak ju

  Reply to this comment
 4. ??? July 21, 12:33

  Hahaha sa shakaxhi eshte ky vemje qe nderroi mermerin e zyres me parket drrase dhe hyri ne bashki duke shkelur ne gjak kafshesh

  Reply to this comment
 5. arbi July 21, 13:05

  Modelin tend ??.. e ke fjalen per gjumin letargjik..

  Reply to this comment
 6. ismeti July 21, 13:08

  se pari ky erdhi me vot jo me ristanin ,besoj se nuk do grabit si juve

  Reply to this comment
 7. SuloKapedani July 21, 13:21

  Modelin tend?Edhe pèr tè qeshur edhe pèr tè qarè!Modelin e hajdutit edhe modelin e vrastarit,po kuptohet se edhe budalla dhe hileqar si “baba”yt.Po kush i ha kèto porosi bajate?Mos do qè Veliaj te beje nje torte si ajo jotja qe le nam nè terè boten mor ditzi?Kjo tregon se ç’fare cipe ke si njeri.

  Reply to this comment
 8. faro July 21, 13:30

  Ketij ju paska mbushur mendia top se tiranasit i kane ngrene genjeshtrat e pafund te tij! Po voten a di ta lexosh,? O ” inteligjent “!

  Reply to this comment
 9. la July 21, 14:23

  Sa mendjelehte dereziu!
  Ja pse e thoshin njeher e nje kohe:
  Te lente mendja dhe i ke humbur te tera…

  Reply to this comment
 10. leshi July 21, 15:25

  luli vockel be be ba ik o legen muti

  Reply to this comment
 11. Ashtueshte July 21, 19:58

  Te zgjedhi modelin tend o lulush, te lej gruan ne HOLLANDE e te bredhi ketej me gocen e “tezes”?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*