Lushnja, si tren drejt Superiores

November 5, 2012 10:27

Lushnja, si tren drejt Superiores

Kategoria e Parë

Lushnja ka mundur 3-0 Mamurrasin dhe, falë barazimit të Tërbunit në shtëpi me Burrelin, është shkëputur gjashtë pikë nga vendi i dytë. Skuadra myzeqare ecën furishëm si tren drejt rikthimit në Kategorinë Superiore, duke lënë të hapur vetëm luftën për vendin e dytë. Përfiton edhe Elbasani, që mund Dinamon dhe tani vetëm një pikë e ndan nga Tërbuni. Megjithatë, dy ndjekëset më afërta të Lushnjës mund të zbresin një vend nesër, në rast se Partizani mund Gramshin, gjë që i ngjit të kuqtë në vendin e dytë.

November 5, 2012 10:27
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*