Lushnjë dhe Mallakastër, asgjësohen mbi 3 mijë rrënjë kanabis

June 10, 2016 09:17

Lushnjë dhe Mallakastër, asgjësohen mbi 3 mijë rrënjë kanabis

Sërish parcela me drogë! Operacioni i fundit vjen nga fshati Çiflik i Lushnjës. Policia gjatë operacionit të koduar “Burimi i Caushit” ka asgjësuar 2074 rrënjë kanabis dhe 198 fidanë në kubik. Policia ka identifikuar dy autorët e dyshuar: 47-vjeçarin N.N dhe 54-vjeçarin Y.P; ndërsa i ka shpallur në kërkim.

WhatsApp-Image-20160610 (2)

Edhe në Mallkastër është asgjësuar kanabis. Efektivët kanë zbuluar 640 bimë kanabis në lagjen “Llakaj”, të fshatit Çorrush. Droga ishte mbjellë në ullishtën në pronësi dhe pranë banesës Bashkim Sulaj. 47-vjeçari nga Fieri është arrestuar në kushtet e flagrancës.

June 10, 2016 09:17
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*