Lushnjë, nuk i kthente borxhin e vjetër, i grabit makinën

May 8, 2014 09:13

Lushnjë, nuk i kthente borxhin e vjetër, i grabit makinën

Një borxh i vjetër i pashlyer bëhet shkak për vetëgjyqësi. Ngjarja ka ndodhur dy ditë më parë në qytetin e Lushnjës, kur ka nisur hetim në gjendje të lirë ndaj L. G., 44 vjeç, banues në Golem. Sipas dëshmisë të të dyshuarit dhe kallëzimit të D. S., i ka borxh një sasi lekësh dhe në shenjë vetëgjyqësie i ka marrë automjetin tip “Ford Stila” me forcë. Nga kontrolli i ushtruar në lokalin e të dyshuarit L.G., u gjet një pikë loto e palicencuar dhe në cilësinë e provës materiale u sekuestrua automjeti i vjedhur.

 

 

May 8, 2014 09:13
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim