Lushnje, plagoset me armë zjarri 18-vjeçari

August 28, 2017 10:03

Lushnje, plagoset me armë zjarri 18-vjeçari

Një i ri është plagosur me armë zjarri ditën e dielë, rreth orës 23:10, në rrugën Lushnje-Ballagat, në afërsi të fshatit Garrunjas.

Dy persona të paidentifikuar dhe të armatosur i kanë dalë para dhe kanë hapur zjarr ndaj mjetit tip “Volksëagen”, me targë AA 580 IH. Ky mjet drejtohej nga shtetasi D.S., 18 vjeç, banues në Peqin, me të cilin udhëtonin si pasagjerë edhe shtetasit A.Sh., 18 vjeç dhe F.P., 20 vjeç, banues në Peqin. Si pasojë është plagosur shtetasi D.S., i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Personat e armatosur kanë marrë mjetin tip “Volksëagen” dhe janë larguar në drejtim të Peqinit.

Nga krehja e zonës është gjetur i braktisur në Peqin mjeti tip “Volksëagen” me targa AA 580 IH. Janë ngritur pika të shumta kontrolli dhe vazhdon krehja e zonës.

Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve si edhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

August 28, 2017 10:03
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?