“Plehra ma vrau para syve”, zbulohet dëshmia e motrës së Arielës në polici

January 22, 2018 20:07

“Plehra ma vrau para syve”, zbulohet dëshmia e motrës së Arielës në polici

“Ma vrau në sytë e mi. Ma vrau ai plehra”.

Këto janë fjalët që motra e të ndjerës Ariela Murati ka thënë në polici pas ngjarjes tragjike që ndodhi dje në Tiranë, pranë Fakultetit të Mjekësisë. Ajo ishte krah motrës së saj, kur Aldison Belulaj erdhi pranë tyre, u kacafyt me Arielën dhe qëlloi me një plumb ndaj saj duke e lënë të vdekur. Më tej 23-vjecari qëlloi me armë në kokë edhe veten ku ndodhet në gjendje të rëndë për jetën, në koma.

Gazetari Spartak Koka ka treguar në emisionin “Rudina” edhe një pjesë të dëshmisë që kishte dhënë në polici motra e viktimës Ariela Murati.

“Ma vrau ai plehra, ma vrau në sytë e mi. Ne nuk e dinim që ai kishte ardhur në Tiranë dhe s’na thanë as ata të shtëpisë. Ai e kishte kërcënuar që ti nuk merr njeri tjetër përveç meje, e kapi menjëherë dhe e qëlloi. Nuk kishim bërë ndonjëherë ankesë në polici”, kështu është shprehur në polici motra e Arielës.

Nën lot dhe në gjendje të ngarkuar emocionale, motra e Arielës përsëriste vazhdimisht para oficerëve të policisë gjyqësore: “Ma vrau motrën para syve”.

Sipas gazetarit Koka, studentja 21-vjecare e Juridikut kishte marrë kërcënime të herë pas hershme dhe zakonisht ruheshin, por kësaj radhe u kapën të papërgatitura nga Aldisoni.

“Ata ishin të papërgatitura pasi zakonisht ruheshin. Për kërcënimet ishte vënë në dijeni edhe familja e vajzës dhe e djalit. Fakti që kërcënimi nuk ishte marrë seriozisht çoi në këtë ngjarje”, tha Koka.

Sa i përket dinamikës së vrasjes, një dëshmitar që pa të gjithë skenën e krimit tentoi të ndihmonte vajzën, por nuk mundi pasi ngjarja ndodhi në një kohë të shkurtër.

“Ka qenë ora rreth 14:48 minuta kur ka ndodhur ngjarja dhe në 14:52 kanë njoftuar policinë qytetarët. Ariela së bashku me motrën e saj Boretën dhe kushërirën kanë qenë duke kaluar në trotuar tek Universiteti i Mjekësisë, mesa duket Aldisoni i ka ndjekur, e ka ndaluar Arielën dhe më pas e ka qëlluar. Kjo ka qenë skena e zhvilluar në pak çaste, ku askush s’ka mundur të ndërhynte. Një shoku i kolegut tonë e kishte parë skenën kur e ka ndaluar dhe ka tentuar të zbresë nga makina për ta ndihmuar, por gjithçka ka ndodhur shumë shpejt. Ariela, sipas dëshmitarëve, ka humbur jetën në moment pavarësisht ndihmës së shpejtë që i është dhënë, ndërsa Aldisoni ndodhet në spitalin e Traumës në gjendje të rëndë për jetën”, u shpreh gazetari Koka.

January 22, 2018 20:07
Komento

3 Komente

 1. Alban January 23, 05:28

  KANIBAL !

  Reply to this comment
 2. Alban Dega January 23, 05:31

  From: [email protected]
  Date: March 8, 2015 at 09:10:53 EDT

  Opinione 8 Marsi

  GRUAJA – PERENDESHE E NJEREZIMIT

  – Barbari…. !
  – Femija eshte engjell i Botes

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  “ Një vrasje e rëndë ka ndodhur në landin e Bavarisë në Gjermani. Një shqiptar nga Kosova me emrin Ajet K, 40 vjec ka vrarë familjen e tij dhe veten. Ngjarja e cila tronditi opinionin publik, ndodhi kur kryefamiljari , ka shtënë me revole kundër bashkëshortes së tij, Dinore K., dhe të birit vetem pesevjecar Aulonit….” Femijen tjeter 2 vjec e ka shpetuar vetem Zoti!
  Vrasja makaber ka ndodhur megjithese ky cift kishin dy- tre vjet qe ishin ndare me ligj. Babe e bir varrosen, ndersa bashkeshortja e tij ndodhet ne rrezik serioz per jeten. Tre jete te rrenuara.Nje bebe jetim! Dhjetra te aferm, shoke e miq te dy paleve mbeten te plagosur perjete shpirterisht.
  Emri e reputacioni i shqiptarit ne Gjermani dhe ne Perendim ne teresi peson nje plasaritje tjeter me kete barbari te re pa asnje aresye reale e ligjore.
  Nuk mund te quhet dhe nuk eshte vetem cmenduri… Te qellosh femijen pese vjec, te vrasish gjakun tend… eshte barbari!
  Gruaja , edhe prostituta me e ndyre e rrugeve, eshte e shenjte, Perderisa dikush e therret nene ajo eshte fisnikeria vete.
  Nene eshte fjala me e madherishme e kesaj Bote! Fjala e pare edhe e fundit ne kete jete ne te gjitha gjuhet e Botes!
  Eshte fatkeqesi qe akoma disa shqiptare e shikojne ate si nje skllave, si nje fabrike femijesh pa asnje te drejte….
  Eshte fatkeqesi qe me shume se kushdo ne shqiptaret i bejme grate … cka nuk e mban goja. me shume me fjale se me veprime, edhe ne internet e faqe gazetash! Turp! Haram emri shqiptar!
  Grua eshte nena jone!
  Grua eshte motra jone!
  Grua eshte gruaja jone, shoqja jone e jetes!
  Grua do te behet edhe vajza jone….
  Gruaja eshte mbreteresha e Botes sepse pa gruan nuk do te ekzistonte Bota! Gruaja eshte Perendesha e njerezimit!
  Mos vini as dore e as goje te lige mbi gruan!
  Besnikerine e saj nuk e ruan as dajaku as skllaveria, as shtateqint dryna e as njemije pergjime telefonash e interneti!….
  Nuk e ka ruajtur kurre… Aq me pak sot !
  Besnikerine e gruas e te burrit e ruan vetem dashuria e sinqerte dhe respekti si per nenen. Nese ajo nuk eshte nena jote… ajo eshte nena e femijeve tu…. Ajo eshte nena e Botes!
  Nuk ecen bashkejetesa… Nuk eshte fundi i Botes… Ligji e njeh divorcin! Jo plumba! Jo barbari mbi grate e femijet !
  Kush ve dore mbi gruan dhe femijen, engjellin e dashurise , eshte me barbar se vete barbaria!
  Jo vetem ne Perendim por edhe ne Lindje!
  Si brenda edhe jashte Kosoves e Shqiperise.
  Gruaja eshte lule e jetes! Eshte vete jeta! Femija eshte engjell, shenjteria vete !
  Femija eshte engjelli i Botes!
  Gruaja eshte fisnikeria e jetes!
  Gruaja eshte Perendesha e njerezimit!

  Reply to this comment
 3. Lili January 23, 06:24

  Aldisoni… cfare emri…qe nga emri duket qe vjen nga familje idiotesh… mjere ky vend per injorante te tille…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*