Macja e zezë bëhet “e bardhë”, i mbijeton 30 të shtënave

April 15, 2016 14:37

Macja e zezë bëhet “e bardhë”, i mbijeton 30 të shtënave

Kjo mace e zezë mund të cilësohet si me shumë fat.

puss-puss-cat-768x576

Ajo i ka mbijetuar një sulmi me 30 të shtëna, duke bërë një rikuperim të jashtëzakonshëm, që i ka befasuar veterinerët.

Puss-Puss, një mace 3-vjeçare që kishte ikur nga një prej shtëpitë e zonës, është gjetur e mbuluar nga gjaku, në anë të rrugës në Ardleigh, Essex në Britani.

Pas një grafie veterinerët zbuluan në trupin e saj, rreth 30 saçme të qëlluara nga një shotgun.

“U shokuam kur pamë aq shumë saçme në trupin dhe kokën e saj. Një ndër to ishte në putër, që e krijonte vështirësi të ecte dhe një tjetër në mes të syve. U detyruam që të ndërhymë, në një nga sytë e saj”, kanë thënë veterinerët që e kanë kuruar.

Duke shpjeguar gjendjen e sa atakanë shtuar se, “2 saçme ishin shumë pranë shtyllës kurrizore dhe ishte një mrekulli që ajo kishte mbijetuar”.

Pronari dhe personeli mjekësor janë befasuar nga fakti, se si një qenie njerëzore mund t’i kishte shkaktuar diçka të tillë, një kafshe të pafajshme.

 

April 15, 2016 14:37
Komento

1 Koment

 1. anticensurë 25642654 April 15, 16:17

  kjo mace me të vërtet paska pasur fat,por ju si shgaravitës lajmesh,o gazete spaskeni pas aspak fat!!
  truri ju paska lënë!!
  të shkruash në titull 30 të shtëna dhe të tredosh se janë saçme!?është një mungesë diturie!!
  është një idiotësi!!
  të mendosh se dikush stin 30 herë mbi një kafshë,mace në këtë rast,do të thotë se ke të bësh me një sadist të ndyrë!!
  por kush dikush shtin me çifte,me një armë gjahu,ndoshta dhe për vlerësim të gabuar,nga saçmet duket që ka qënë e mbushur për lepur, për këtë arsye mund ta kenë kujtuar për të tillë,mund ta kenë qëlluar pa dashje!!mund dhe ta kenë kërkuar për ta kuruar!maca mund dhe të ket ikur në atë moment!!kështu që mund të jetë një aksident plagosja e saj dhe jo si e prezantoni ju!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?