“Magical Europe”: Tirana, destinacioni më i lirë dhe më i bukur për t’u vizituar

October 21, 2018 13:20

“Magical Europe”: Tirana, destinacioni më i lirë dhe më i bukur për t’u vizituar

Të udhëtosh pa shpenzuar shumë para nuk është aq e vështirë sa mendoni, mjafton të bëni durim e të kërkoni.

Kështu e nis artikullin media hungareze, Daily News Hungary i cili i referohet blogut ‘Magical Europe’, dedikuar destinacioneve më të bukura dhe më pak të shtrenjta.

Në listën e përzgjedhur me vetëm 7 vende, Magical Europe e liston Tiranën në vendin e dytë pas Nuremberg-ut, ndërkohë që pas saj ndodhen Marseille dhe Lille i Francës.

Teksa sugjerohet që udhëtimet të bëhen më mirë në ditë jave për Tiranën shkruhet kërshtu: Qendra e qytetit iu bën të ktheheni pas në kohë, sidomos nëse shihni afresket e xhamisë së bukur Islamike, ndërkohë që përreth ka shumë pemë, ura dhe ujëvara. Nëse kërkon të argëtohesh, drejtohuni për tek lagja e Ish-Bllokut.

Ndër hotelet më të lira, listohen dy: Areela Boutique Hotel dhe Hotel London Tirana

Më poshtë jepen çmimit e udhëtimit me Wizzair.

l.h/ dita

October 21, 2018 13:20
Komento

14 Komente

 1. intelektuali October 21, 13:52

  SA E BUKUT DUKET AJO PIRAMIDA FAMEKEQE E ENVERIT NE QENDER TE PAMJES MBRESELENESE TE TIRANES PA NJE LULISHTE TE HAJRIT?

  He mo gazeta DITA a gjen kryeqytet ne Bote qe te mburret me Piramiden Bunker qe ka zene lulushten qendrore, sarkofagu i diktatorit sadist dhe gjakatar qe falimentoi ekonomine dhe renoi shtetin si asnjehre ne histori?

  Reply to this comment
 2. intelektuali October 21, 13:52

  SA E BUKUT DUKET AJO PIRAMIDA FAMEKEQE E ENVERIT NE QENDER TE PAMJES MBRESELENESE TE TIRANES PA NJE LULISHTE TE HAJRIT?

  He mo gazeta DITA a gjen kryeqytet ne Bote qe te mburret me Piramiden Bunker qe ka zene lulishten qendrore, sarkofagu i diktatorit sadist dhe gjakatar qe falimentoi ekonomine dhe renoi shtetin si asnjehre ne histori?

  Reply to this comment
 3. intelektuali October 21, 13:53

  SA E BUKUR DUKET AJO PIRAMIDA FAMEKEQE E ENVERIT NE QENDER TE PAMJES MBRESELENESE TE TIRANES PA NJE LULISHTE TE HAJRIT!

  He mo gazeta DITA a gjen kryeqytet ne Bote qe te mburret me Piramiden Bunker qe ka zene lulishten qendrore, sarkofagu i diktatorit sadist dhe gjakatar qe falimentoi ekonomine dhe renoi shtetin si asnjehre ne histori?

  Reply to this comment
 4. MH October 21, 14:14

  Cudite Intelektuale!!!!

  Cudi qe ky intelektuali nuk i beson shkrimeve te postuara dhe per garanci poston jo ma pak se 2 here te njejtin koment.Jo si ne kete rast.Po ne cdo rast qe komenton.Dhe nuk gjen nji koment qe te mos i thurin “lavdi” diktatorit pa munguar dhe emri prane.Kjo vjen se e ka pasur mik kryekrejet qe ia ka shpetue koken dhe sot si shperblim nuk kursen komentetet.
  Dhe megjithekete e pershendes qe te mos na e marrin per keq.Kjo tregon vullnet e kembengulje per tu prezantue vertet per intelektual edhe pse shume vete jo vetem nuk e pranojne por e urrejn qe nuk ka asgja me botekuptimin e fjales intelektual.Ndersa une e pershendes per urti dhe trimeri edhe pse mas vaktit qe nuk ka te krahasume me cdo guximtare ne kohe vaktit.Bile ia kalon tirumfator i pamposhter si te ishte brenda betejes.Por fal fatit qe nuk gjendet asgja e gjalle ne fushebetejn per te tregue heroizem.

  Reply to this comment
  • intelektuali October 21, 15:44

   O MH e Enverit,

   lere me mire intelektualin se i ka degjuar keto “lavderime” nga gardianet e burgut sa here qe Fecor Shehu i sillte ndonje veper te re te Kumandarit per ta perkthyer,

   por:

   Na thuaj ketu a te pelqen Piramida e Enverit ne mes te kesaj fotoje kompjuterike me drita dhe me xhixha, sikur te ishte:

   BUNKERI I HITLERIT NE MES TE BERLINIT NE ALEXANDERPLATZ?

   He mo MH e Enverit, cfare ke per te thene per kete mashtrim qe i behet katunareve dru me pre me ane te fotove mbresenlenese me drita dhe xhixha?

   sepse:

   Nuk ka novoje ta fotografojme me drita dhe xhixha Kryeqytetin nga Hotel Tirana, por shko tek shkolla Partizani te Pazari i Ri qe te bindesh per masakren urbanistike qe i ka bere Edvini kesaj zone duke e rrethuar me Kulcerdra te shemtuara prej betoni kete shkolle te partizaneve LANC-it te Enverit, por me mire shko dhe hyp ne Kullen e Vodafonit qe te shikosh me syte e tu te fanatikut, katastrofen urbanistike te Tirones tone dikur si Lule Mali, njashtu sic ishte kur e projektoi Gherardo Bosio me nje dashuri te papare per Shqypnine qe Rilindja Enveriste po e shkaterron me nje egersi te papare.

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 October 23, 16:27

    çfar ke përkëthyer ti mor copë idioti??
    falju hekrit,isait,që të ndihmoi me atë pak italishte që dije!!
    ti or debil nuk ke këllqe për të përkëtyer nga gjuha e huaj në shqip e jo më nga shqipja në të huaj!!

    Reply to this comment
 5. Plaku Xhuxhumaku October 21, 14:46

  Destinacion i lire, po. Destinacion i bukur, bah! Ku i ka pare ujvarat ky trapi, apo kampionati i shurres aty te halja qendrore publike ne mes Tiranesi i jane dukur si ujvara?

  Reply to this comment
 6. Claus October 21, 15:14

  Hajde, hajde c`para fitojne ca revista qe nuk i lexon njeri dhe qe mbahen me parate e Rilindjes dhe aktivisteve te Sorosit ne Tirane.

  Ja merr ca pamje naten ku farfurijne dritat, be ca perpunime ne foto dha ja Tirana qe po magjeps boten!!!!

  Xhamia, Blloku, Shtepia me gjethe, ca bunkere ne mes te sheshit dhe pastaj vjen pas …. Nürnbergut!!!!!!
  Se Marsejen, Lille, Stockholm, Vjenen dhe ca “qytete qelbesira” te Europes nuk i veme ne refene!!!!

  Pa le pastaj, Tirana me ate xhami qe e gjen ne cdo katund te Turqise qenka vetem pas Nürnbergut!!!!

  Nürnbergut mesjetar, me rruge dhe ndertime mesjatare 800 vjecare, me histori te vjeter dhe te re, qe nuk dua ti ze me goje i ben konkurence ai “Blloku” i shpifur me trotuare te shtrember bere nga ndonje komunale e kohes se Hoxhes dhe ato restorantet futur ne themel, paralel me themelet, poshte e lart dhe lart dhe poshte ku gjallon vetem marijuana, droga, pistoletat, vrasjet, krimet, prostitucione dhe …ndertesa e Enver Hoxhes qe ruhet akoma me kallashnikov!!!!

  Ja pra qe me keto para droge na marrkan rrogen disa kroniste te revistave me emra te magjishem duke e vene Tiranen si nder 7 Mrekullite e Botes!!!

  Ndersa 2 kilometra me tej Kombinati i Tekstileve dhe fabrika e Bukes duken si bombardimet ne Raqa, ish-kryeqytetit te IS-it ne Irak!!!

  Reply to this comment
  • GERALDO MERTIRI October 22, 09:56

   PO BLOOKUN KUSH E VIZITON LART E POSHTE? QAFE DERRAT ME MAKINA TE SHTRENJTA, PARA TE PISTA, HORRA, KRIMINEELE, DROGE ETJ ETJ.
   BLLOK-PISLLIKU

   Reply to this comment
 7. Dhimbia e madhe popull. October 21, 15:55

  Mos u beni IDIOTE,ndiqni vizitoret jo vetem te huaj!

  Piramida eshte monumenti me i vleresuar per cdo shikues,sa ajo lulishtia para qe duhet ruajtur,sa ish”Parku RINI” sa ish”ShenProkopi”,mbyshur shumekateshet rreth ish stadiumi “QemelStafa”e tj..
  Keto shikoni..Tirane e betonizuar…
  Dhimbiae madhe popull.

  Reply to this comment
 8. intelektuali October 21, 21:34

  Ore po i bene rrush e kumbulla paret e droges keta Rilindas duke paguar revista te huaja per propagande si ajo e Gebelsit te Hitlerit

  PO NDERTONI NDONJE FABRIKE O BYLMEZA TE ENVERIT MOS I BENI DEM LEKAT E KANABISTIT DHE TE DROGES SE TE VRET ZOTI!

  Reply to this comment
 9. anticensurë25642654 October 23, 16:23

  “sidomos nëse shihni afresket e xhamisë së bukur Islamike”
  uau,këta nuk paskan shkruar për afresket e xhamis kristiane që ndodhet pas xhamisë islamike!!
  hy idiotët e mutit!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim