Magji e Dzekos, Roma merr 3 pikët ndaj Torinos

August 19, 2018 20:44

Magji e Dzekos, Roma merr 3 pikët ndaj Torinos

Roma ka fituar në “Olimpico di Torino” ndaj Torinos me rezultatin 1-0.

Verdhekuqtë kanë marrë tre pikët e para në Seria A falë golit të mrekullueshëm të boshnjakut Edi Dzeko në minutën e 89.

I shërbyer në zonë nga Kluivert, Dzeko lëshoi një silurë direkt me të majtën, për t’u ndalur më pas në rrjetë.

Vendasit u paraqitën mirë, por dominimi i Romës në fushën e gjelbërt ishte mjaft i dukshëm.

Pas kësaj fitoreje, Roma i bashkangjitet në krye të klasifikimit Juventusit dhe Napolit.

s.a/dita

August 19, 2018 20:44
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim