Majko: Mbështes Edi Ramën, Blushi të mos e teprojë

February 8, 2016 22:05

Majko: Mbështes Edi Ramën, Blushi të mos e teprojë

Ish-Kryeministri Pandeli Majko, një nga figurat e rëndësishme të Partisë Socialiste deklaron nga studio e emisionit “Top Story” se mbështet figurën e Edi Ramës për kryetar të PS.

“Në ditë të vështira Pandeli Majkon e keni parë gjithmonë përkrah Edi Ramës”, argumenton Majko mbështetjen e tij për Ramën.

Këtë mbështetje, Majko e paralelizon me të njejtën që i dha Ilir Metës në vitin 2001.

I pyetur për qëndrimet e kolegut të tij, Ben Blushi, Majko thotë se “unë nuk e di nëse ky udhëtim që Blushi ka marrë, është një fillim ose një fund”.

“Duhet të ketë kujdes se po e teprove me të drejtën, e drejta të kthehet në të kundërt”, thotë Majko për Blushin.

“Kujtoni zgjedhjet e 2001, kur Ilir Meta kryeministër fitoi zgjedhjet dhe menjëherë u sfidua nga Arben Malaj. Në atë kohë ne i kishim marrëdhëniet më keq se tani dhe unë me Ben Malaj isha mik, por ia thashë: Ben unë nuk mund të jem me ty. Unë sot po të them të njejtën gjë që kam thënë për Metën”.

February 8, 2016 22:05
Komento

18 Komente

 1. vezhguesi February 8, 22:18

  Keni heroinen qe si nami tani. Ne dhe bar do hame vetem ju mos u zini. kenge shume te vjeter po kendon o Majko

  Reply to this comment
 2. N.VJOSA February 8, 23:07

  E degjova intervisten e Majkos.
  Ka te drejte ne ato qe thote, por me Kiçon duhet te ish me i ashper…
  Kiçua , nje intelektual
  I SËMURË,
  SKOLASTIK,
  MENDJEMADH
  PA PERVOJE DREJTIMI DHE ORGANIZIMI….
  …më duket si ato grate e liga , llafazane, qe çkul leshtë, qe ti shkoje e saja…
  Kiçua,po e teperon, po del dhe ben pazar kundershtimet qe ka brenda Familjes se vet politike…
  Pse e them kete?
  Sepse, ne vend qe ti diskutoje keto probleme ne Kongres, ( i cili , Kongresi nuk eshte larg, por per Nje Muaj)del çdo dite para medieve dhe therret sikur ka zbuluar Ameriken!…
  Edi Rama ka plot te korigjoje, por ja erdhi Kongresi dhe atje Kiçua, te mos i lere floke pa “çkulur” Edi Rames…!
  Kongresi, po ka te drejte Kiçua, apo Rama, do ti jape te drejte njerit ose tjetrit…
  Por jo te beje fushate dhe propagande cdo dite Kiçua per mosmarrveshjet e tij!…
  Nje Parti nuk eshte Han pa porta, midis Kongreseve jane forume te tjera ku mund te diskutosh dhe te kerkosh te diskutosh apo te korigjosh…
  Lufta politike e Ķiços çon me shume ujë tek mulliri pa kokrra dhe lufta e piste politike e xha Sali Tano Karridit….!
  Kiço Blushit, une do i keshilloja te kryeje nje here detyrat e tij brenda Partise se vet dhe pastaj te dal ne Pazar…!

  Reply to this comment
 3. Trasparenca February 8, 23:38

  Blushi flet te verteten majko kerkon mos i preket pasuria e zeze 25 vjecare,majko sate vate pasuria me skrapet?

  Reply to this comment
 4. Kris 1 February 9, 02:06

  Majkua gjithmone ka fshire kepucet e kryetarit .nuk jam as me blushin dhe as me Ramen.por i ndruari Vjosa kur Rama erdhi nga Franca dinte vetem te shiste ikona e te hante nje kazan makarona.puna e mesoi te haje ngjala,te haje pensionet,te haje partine dhe tani po ha me sukses gjithe shqiperine.
  Nje parti qe i nderron modelet si kurva breket kur nderron hamshor eshte ne drejtim te vdekjes

  Reply to this comment
 5. Martini February 9, 09:27

  Gjuha ruse ka nje fjale lapidar DURAK.O Majko kush ta ka lene trashegim PS ytate apo joteme.Je perfaqesues tipik i te vetequajturve Senatyre te PS te cilet duhen debuar te pakten.Ne cdo Post qe ke qene e ke dhjere dhe vazhdon akoma.Mbase dashuria per berishen te con ne shkterim te PS>Thyj qafen se sta kemi ngene.

  Reply to this comment
  • Pellumb Zaimi February 9, 12:50

   Furia e jesmeneve ku ben pjese ne radhet e para dhe Gjinua (Majkua) gjate lehjes per ta dhjere ate parti qe ka humbur krejtesisht majtizmin ? Mjafton te shikosh perberjen e qeverise…. dhe te keshilladhenesve te saj ? Ah mor Gjino, – nuk po i hypen dot fikut edhe pse po plakesh ?????

   Reply to this comment
  • Komiti 3 February 9, 13:07

   Mali Dajtit cpo gjemon/ Fluturon Gjinua me dron….

   Reply to this comment
 6. Preza February 9, 13:10

  E kemi thene edhe here te tjera qe Pandeli Majko, me metoden e tij te njohur si “sherrbudalla”, ka ngrene çapen e bukes ne PS dhe ka qene gjithnje ne “tave” siç i thone. Por ne fakt asnjehere nuk ka qene nje personalitet i cili te jep mundesine qe te thuash diçka pozitive per te.
  Do te isha plotesisht dakort, dhe pa menduar se e ul nivelin, qe ketij Pandeli Majkos ti hiqja “sherrin” dhe ti lija “budalla” se e meriton edhe keshtu.
  PS po katandiset keq e mos me keq me keta pioneret qe hyne e dalin ne nivelet e larta te saj, dhe sot e kane kthyer ate ne nje parti ku kryetari eshte nje autokrat dhe ku zeri i oponenteve nuk degjohet me…

  Reply to this comment
 7. anticensurë 2564242654 February 9, 13:41

  uoooooooo majko!!
  ““Kujtoni zgjedhjet e 2001, kur Ilir Meta kryeministër fitoi zgjedhjet dhe menjëherë u sfidua nga Arben Malaj. Në atë kohë ne i kishim marrëdhëniet më keq se tani dhe unë me Ben Malaj isha mik, por ia thashë: Ben unë nuk mund të jem me ty. Unë sot po të them të njejtën gjë që kam thënë për Metën”.”
  nuk e di a je në rregull apo bën sikur n uk je!?
  këtu nuk po flitet për anën se ku rreshtohesh!!rreshtohu me kaubojsin nëse ta ka qefi!!është zgjedhja tënde!!
  POOOOOOr këtu po flitet për mosbërje zgjedhjesh!po provohet që të saldohet rama në krye të PS!!
  po kërkohet të ndryshohet me dhunë ai statut që ju e respektuat 15 vjet më parë dhe që e kishit votuar dhe më parë!!
  ooooooooooooo maaaaaaajkooooooooo,mos bëni si budallenj,sikur nuk e kuptoni se ku është muhabeti!!mos devijoni qëllimin e tërë kësaj çështje!!
  bëni zgjedhje!!
  zgjidhni atë që do të fitojë më shumë vota!
  ndihmojeni,bindjuni atij që ka fituar!
  nëse ai nuk e arsyeton vlersimin që i keni dhënë?!
  bëni zgjedhje të reja!
  kjo është çështja o majko!
  jo për kë do të votosh ti!
  jo në krah të kujt do të jesh ti!!!

  Reply to this comment
  • [email protected] February 9, 21:10

   pandeli majko eshte nji nga figurat politike shqiptare qe ben krenar cdo shqiptar …por jo cdo …car !

   ne vitet e veshtira 99-2000 ,ai udhehoqi vendin e shkaterruar , dhe nga Hiroshima PD ,rregulloj vendin per pritjen e vellezerve tane kosovare dhe bashkepunoj me politikanet e turqise per te ndalur nji sulm te mun dshem prej mikut te Saliut,kasapit te ballkanit Sllovodan.
   eshte njeriu qe nuk i eshte degjuar emri askund per vjedhje apo korrupsion ,si kryeminister qe ka qene.

   sepse eshte dhe njeri i beses ,na qenke ashtu apo keshtu.
   na behet mire ne shqiptareve qe nuk gjejme derman per asgje,sepse ne nuk respektojme asgje pozitive qe kemi ,thjeshte jemi bastarde !jo te gjithe .

   Reply to this comment
   • elio February 9, 22:32

    ju detaret keni famen qe jeni B….re jo bastarde…
    Zaten ti je krenar me Majkon…njeriun me te paafte te PS…Pandi mezi po mban gruan e jo me partine…

    Reply to this comment
   • anticensurë 25642654 February 10, 09:43

    o deto,
    për mënd nuk je shquar ndonjëherë,por dhe ja ke qëlluar në mendimin tënd!llotari hesapi!!
    or klluf jastëku a ja ke idenë,i ke ra në fije asaj që kam shkruar unë??ose më mirë,a e ke lexu??
    pandi ka qënë kështu e ashtu,bile kur ka qënë fëmij në pelena as pshurrte e as dhiste!!e bënte thjeshtë për të mos lodhur nënën e tij!bile që në atë kohë mendonte për të bashkpunuar me vëllezrit e tu turq!!
    ec mor debil dhe mos ha shumë!!pyet dikë më parë thjesht të të përkëthejë në gjuhën tënde!
    “na behet mire ne shqiptareve qe nuk gjejme derman per asgje,sepse ne nuk respektojme asgje pozitive qe kemi ,thjeshte jemi bastarde !jo te gjithe .”
    këtu ke të drejtë!!ju idiotët jeni të shumtë!!
    koqe gomari!!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim