Majko nostalgji për FRESSH-in, publikon foto me Metën

January 15, 2016 20:20

Majko nostalgji për FRESSH-in, publikon foto me Metën

FRESSH ose Forumi rinor eurosocialist shqiptar është themeluar më 15 janar të vitit 1992 nga një grup të rinjsh studentë dhe gjimnazistë.

Qëllimi i themelit të kësaj organizate ishte afrimi i Shqipërisë me mentalitetin dhe konceptin Europian të demokracisë dhe shtet-bërjes.

Drejtues të tij kanë qëne figura të njohura të PS-së si Pandeli Majko e Ilir Meta, ku gjatë periudhës së udhëhequr prej tyre FRESSH arriti kulmin e tij.

Pikërisht, Pandeli Majko ka publikuar në profilin e tij në Facebook edhe një album me foto të drejtuesve kryesorë të këtij forumi, një pjesë e të cilëve i kanë mbijetuar dallgëve të forta të politikës duke qenë edhe sot aktivë.

1 2 3
5 6 7

January 15, 2016 20:20
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?