Majko nxit Kosovën për debat me Veliajn, por i jep një këshillë

May 20, 2015 15:20

Majko nxit Kosovën për debat me Veliajn, por i jep një këshillë

Deputeti i majtë, Pandeli Majko ka përshëndetur nismën për debat publik mes dy kandidatëve të dy partive kryesore për Bashkinë e Tiranës, Veliaj dhe Kosova.

Majko shkruan në Facebook se kjo do të ishte diçka pozitive që i jep fund një kulture gri, e cila “ka thelluar hendekun midis politikës dhe publikut në vend”

“Me ne fund, kandidatet kryesore per Bashkine e Tiranes kane rene dakord ne parim qe te zhvillojne debat publik.

Ky eshte nje lajm i mire.

Ai nuk eshte “cudia” e vitit pasi e kunderta do te ishte e vertete.

Debati publik Veliaj – Kosova do te respektoje nje komunitet prej 1 milion vetesh ne Bahkine e Tiranes.

Komunikimi i stafeve dhe vendosja e nje grafiku komunikimesh publike te perbashketa ne tryezat me te ndjekura televizive do ti jape fund nje kulture “gri” politike e cila ka thelluar hendekun midis politikes dhe publikut ne vend.

Doktor Kosova e ka nje “homolog” ne fushaten per Bashkine e Tiranes i cili kishte jave qe ja kujtonte kete fakt dhe ky eshte Erion Veliaj.

Vendimi i kandidatit te opozites eshte nje akt ne drejtimin e duhur.

Urime Doktor Kosoves…vec kujdes se Velia ne studion televizive eshte ne “maternitetin” e tij”, shkruan Majko.

May 20, 2015 15:20
Komento

5 Komente

 1. beni May 20, 15:33

  Po pse nuk hodhi kandidaturen ky aga i kolonjes qe pakezoj djalin tek patriarku ortodoks i athines dhe ktej qan per kusherinjte negovanin e te vllane!
  Lum shqipnia qe u ka nga komunizmi e vrasetaret te sollen ktu ku je kolonjaret e harove kusherine u martove me bedrine,ndihme shum dhe per kosovaret tani kerkojn te te ruaj ka…!

  Reply to this comment
 2. Mark uk May 20, 16:12

  Po Majko nuk eshte shume larg as MJAFT nga ku Erjoni vjedhi nje shume te madhe nga fondet e nje fondacion.Po ju pyes o gjinoja i PS cili person VIP ne bote ka bere dasem dy serish,pervec Veli hajdutit..

  Reply to this comment
 3. SH.Kolonja May 20, 16:27

  ‘Laj gojen kur permend Kolonjen!
  Pandi bythkat e ‘Benat’ si ty perfshi edhe ata pe Blushi nuk kane te bejne me kolonjaret por me maqedonas e çobenj apo ‘studente kunguj te DhjetArit qe i ka tredhur qysh te vegjel doktor sali neroni.

  Reply to this comment
 4. Arben May 20, 21:06

  DEBATI DUHET TE ZHVILLOHET, ESHTE NE TE MIREN E VOTUESVE.

  KUSH E REFUZON, TREGON MUNGESE RESPEKTI NDAJ VOTUESVE.

  Reply to this comment
 5. eni May 21, 11:20

  Jane bashkuar neperkat te etura per pushtet!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim