Majlinda Bregu flet për postin që i ka “ofruar” Rama

January 31, 2018 12:18

Majlinda Bregu flet për postin që i ka “ofruar” Rama

Majlinda Bregu ka reaguar sot për lajmin se ajo është propozuar si kandidatura e vetme e Shqipërisë për postin e Sekretarit të Përgjithshëm, të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal.

Ish-deputetja demokrate sqaron në Facebook, se ajo ka aplikuar për këtë post, por vë në dukje se ky pozicion nuk varet nga qeveria shqiptare dhe për rrjedhojë nuk mund të ofrohet nga qeveria shqiptare.

Bregu thekson se nëse do ta fitojë këtë pozicion, do të jetë një nder për atë dh për Shqipërinë.

Sqarimi i Bregut

Po lexoj një lajm që paska marrë dhenë për aplikimin tim për pozicionin e Sekretarit të Përgjithshëm, të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal.

E para: PO! Kam aplikuar me emrin tim për këtë pozicion. I cili është i pari i këtij niveli që nëse do ta fitoj, i jepet një shqiptari.

E dyta! Nuk është pozicion që varet nga qeveria shqiptare dhe për rrjedhojë nuk mund të ofrohet nga qeveria shqiptare. Nota duhet te përcillet zyrtarisht nga Ministria e Jashtme siç ndodh me çdo kandidat nga vendet e tjera që kanë aplikuar.

Zgjedhja e Sekretarit të Përgjithshëm është një proces i gjatë përzgjedhje, votimesh ne disa nivele nga të gjitha vendet e Evropës Juglindore dhe ku Komisioni Europian është partneri i tij kryesor. Sigurisht që nuk i kushton asnjë lek taksapaguesve shqiptarë.

E fundit! Nëse do ta fitoj këtë pozicion, do të jetë një nder për mua, Shqipërinë dhe shqiptarët kudo në rajon.

a.s/dita

January 31, 2018 12:18
Komento

14 Komente

 1. Daku January 31, 12:28

  Nqs nuk i kushton asnje lek taksapaguesve shqipetare do i kushtoje shume euro taksapaguesve europiane. Pra te kane barre be kurriz, gjithmone ne fiton ti. Po sbesoj se ke ndonje background pozitiv per ta fituar

  Reply to this comment
 2. Lisi January 31, 12:39

  E more tepsinë Rama , tani ndaje siç të thotë mëndja jote e trullosur , popullorçe , siç të do bytha ?!
  Zëvëndësin e Gazidedes e dekorove dhe e emrove siç e donte ai . Lista e degradimit tënd është e gjatë . Ty , me të majtën , s’të lidh asgjë shpirtërore . Ti dole në krye të së majtës sepse , tek ne , si e majta edhe e djathta janë bajga politike .
  Hidhni vallen horra , është koha juaj !

  Reply to this comment
  • Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve dhe avoketerit e ligesise. January 31, 13:27

   O LIsi,prit se nuke kane are gje akoma,kure e djeshja dhe e sotmja do ti mbetet nje enderrr dhe e nesermja n burg te Recit ne Shkoder.Mallkimi i mijra nenave e grave te veshura me te zeza si dhe i mijra femijeve te mbetetur jetim shume shpejt do te bjere mbi ta dhe ata qe i katapultuan te korruptuarit e te binjokezuarit me boten e krimit ne te tre pushtetet,plus pushtetin lokal e opozite i thencin.Besoni dhe binduni e adhmja do te jete me e mire e sigurte pa pjellat e mostrat e diktatures komuniste me nje barre krimesh mbi supe.

   Reply to this comment
 3. GIOTINA January 31, 13:11

  TREGON QE ISH SHQIPERIJA MORI FUND KU NJE PROSTUTUTE POLITIKE NE KRYE TE NJE MINISTRIJE INTEGRIMI NE SHISHTUFINE KERKONTE TI INTEGRONTE SKIPETARET JO ME TREGUES PO ME—‘PESE LOQE’ TE QUAJTURA LIGJE.TI MERITON BURG NE PERJETESI SI TERE TOPALLET MONAT DEDAT E DODAT NE KORRUPSION E HAJDUTERI ME EDVININ E SALEN ,E LIKE FLORINE NE TE NJENJTEN QELI…

  Reply to this comment
 4. nuk njohin kufij kro rropsit mer yahoo puuh puuh January 31, 14:20

  jan bo nji bande gjasme politikanesh
  e gjejn menyra nga me mashtruset si me rjep
  Shtetin Shqiptare .kjo baxhella ,tregoj tashme per cfar eshte e afte ne politike kur i sherbente bandes se shpellarit .APO s’u ngop si duhet kjo plehr e keron perseri me rjep e shkaterru buxhetin e shetit .
  rrace e ndyre qe nuk njifni asnji lloj norme pervec grabitjes mashtrimit e shkerdhimit me kedo mjafton te kapni nji post ,qe ju sherben si burim parash,asgje tjeter ,sepse per asgje jeni te afte ju rropsi anadolli vetem me shkaterru shoqeri . iku nga bordellua pd tash kerkon me hy ke PS-ja

  Reply to this comment
 5. MH January 31, 14:37

  Sido te veje puna.Kam opinjon te mire per z.Bregu dhe uroj ta fitoj kete post.
  Persa i perket pozicionit si demokrate iu uroj te jete me objektivitet ne iden e nji demokrati te ndershem qe nuk merret me pacavure si ato te stanit SHQUP.

  Reply to this comment
 6. A January 31, 17:20

  MAJLINDA BREGU, ne qoftese fiton duhet ti qendroje mashtruesve politikan shqiptar te tipit SALI BERISHA, FATOS NANO, LULEZIM BASHA dhe EDI RAMA saa me larg.
  Njeri me demagog dhe mashtrues se tjetri, njeri me genjeshtar se tjetri. Prandaj sa me larg tyre, aq me mire.
  Politikanet, deputetet dhe pushtetaret shqiptar shkatarruan pasurine kombetare dhe hajdutet me te medhenj dhe profesionista me te sakte per futjen e dores ne xhepat e popullit. Njerezit me te urruer qe ka nxjerre nje popull si politikan. Qendrimi i tyre mvaret edhe nga militantet e tyre qe jane handikapat mendore qe ja lane dhe ja shplane trurin krietari qofte ai Rilindjes por edhe i Shqupit.

  Reply to this comment
 7. demo January 31, 17:50

  Te jete per popullin shqiptar,pastruse ke halet e ushtarit panjohur,te ve ty.prandaj mos ju drejto popullit shqiptar,por drejtoju popullit Hajdar,babushit Berisha dhe Karabushit Rama.

  Reply to this comment
 8. Ah...! January 31, 20:11

  Ne nji kohe ,
  kur pritet aq shume largimi i pothuajse gjithe
  bandes se korruptuar e sidomos me te ndyret ish ministrat e qeverrise shpellarit ,

  dalin e sfilojn medieve , surrate si kjo baxhella e pafytre , qe nuk justifikone pasurine qe ka ven me rrogen e ishdeputetes e bashkpuntore e prudentinos dikur ,ne lidhje te dyshimta mafioze kur ishte ne pushtet ,sot shetit me Jaguar 100.000 eur.
  nderkohe qe me pune te ndereshme ty te duhen ne perendim te pakten 10-15 vjet ,imagjino qe merr pothuaj dyfishin e nji Deputeti shqiptare .
  Cfar kujtojn kta mer . Edhe minitsria e integrimit ,qe kjo e asnji atje s’ja ka iden se c’nenkupton ne vetvehte integrimi ne Europe ,jane thjeshte Ministri te Kota ,ku vendosen Femra per te kaluar nete te kendeshme emisaret e Brukselit ,e te miratuar po nga ata vete .Nji Ministri thjeshte fallso ,me vjedh miljona Shtetit Shqiptare . Kjo etj si kjo ,ish bashkepuntore te kryekriminelit salih brrisha ,mundet me integru vehten e vet diku ne ndonji grupim Terrorist ose mafioze ,por me integrimin Europian kjo e pafytyre e mashtruse s’ka te bej aspak .

  C’kujtojne kta mer ,
  se kann kapur Politiken dhe do ta mbajne ate Peng ,
  me shkaterru ate vend ?
  Cfar ka bere kjo ish bashkpuntore kryekriminelit sadistit shpellar salih berisha ,kur ai shpertheu Gerdecin e vrau 28 femij gra pleq dhe shkaterroj 300 shtepi ?
  po kur exzekutoj 4- protestues para kryeministrise ?
  etj etj etj .
  Mbylleni halene bastarde ,kriminele ,dashkeni me e mbajt Peng Politiken e ate vend .
  Ju dha shanci te gjithve ,disave dhe i pame kush ishin ,pervecse degjenruan Shqiperine e Tradhetuan e shkretuan ,vrane e vodhen sa deshen ,madje prune e serbin Fazllic qe edhe ai ta ngjyente turirin e tij ke sofra e bushtrave te pd-se dhe dalin sot pasi i kane dhene nji forme tjeter surratit ne OP ,e Duan perseri te ushtrojne Profesionin e rropsise Botes .Prandaj na mban larg Europa ne ,sepse shef se cfar rropsish e njerzish padinjitet perfasojne Shqiptarin ne Bruksel . Batsa o te pafytyre ,si mundet te jeni kaq te peshtire kaq shkerdhata .eshte e pamundur vertete te perballesh me kto permasa kermash politike

  Reply to this comment
 9. Bureto January 31, 20:26

  Ato qe do te mbahen mend nga kjo bjonde, do te jene lotet qe leshoi kur mentori dhe kumbari i saj, Saliu, dha doreheqjen pas humbjes se tij ne qershor 2013.

  Reply to this comment
 10. keshtu ndodh January 31, 20:34

  Kete s’kuptoj; nuk varet nga qeveria, por ministrija e jashteme e kujt qeverie eshte apo e Saliut. Prandaj lereni ate: mbyll syte te te genjej une, se pa izmen e Rames nuk shkon dot. Vetem po te keshe pasaporte serbe.

  Reply to this comment
 11. gjermani i fundit January 31, 21:06

  – e di ti pse duhet çipi i lopes? – i tha koqja e malokut. Kjo qeshte vesh me vesh, se po i drejtohej Sala, edhe pse per çipin e lopes po behej fjale.

  Reply to this comment
 12. tonia February 1, 01:36

  Nisma e Bregut eshte nje menyre per t’i shpetuar vettingut,nese ia japin ate post.Une nuk besoj se mund te zgjidhet per ate post te rendesishem.Me e sigurte eshte qe ajo do te jape llogari per te gjitha bemat e saj dhe te bashkepunetoreve te saj.Do te vij te te degjoj kur te gjykohesh Znj.Bregu.Pac denimin e merituar!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*