Majlinda Bregu: Nga sot jam e papunë

September 8, 2017 16:59

Majlinda Bregu: Nga sot jam e papunë

 

Bashkë me shkollën verore të integrimit kryetarja e komisionit të integrimit Majlinda Bregu, mbylli dhe karrierën e saj si deputete e Kuvendit.

Bregu, tha se nga sot është e pa punë, ndërsa citoi edhe Churcill-in.

“Dita e fundit e punës me mandatin e parlamentarit, që do të thotë që duke filluar nga nesër jam e papunë. Por sikurse thotë Churchill, dhe kjo është një mundësi shumë e mirë, do mundohem të përmirësohem sepse të përmirësohesh thotë Churchill do të thotë të ndryshosh, pro që të jesh i përsosur duhet të ndryshosh vazhdimisht”, tha Bregu.

Konferencën në përmbyllje të shkollës verore e përshëndeti nëpërmjet një video mesazhi edhe Komisioneri për Zgjerim, Johanes Hahn, i cili tha se të bëhesh anëtar i Bashkimit Europian është  zgjedhje politike, themelore për të ardhmen e vendit.

Ndërsa ambasadorja e Bashkimit Europian, Romana Vlahutin, vlerësoi shkollën verore të integrimit, ndërsa tha se dija është themelore  në mënyrë që ky proces të ecë në rrugë të suksesshme.

September 8, 2017 16:59
Komento

16 Komente

 1. xhardinieri September 8, 17:19

  Shko e dashura Bregu puno dhe ti si shoqet e tua ne Gjermani Itali France ingli terra Belgjik aty ku ty te shkon me mire Bolle me politik. Shiko jeten tende.se askushe nuk i shqyet per ty.

  Reply to this comment
 2. Asd September 8, 18:31

  Mos bej paraleluzma me Churchill sepse jane ato jane lartesi per shqiponja. Shiko te krahasohesh me ndonje kukumjacke grabitqare.

  Reply to this comment
 3. Drejtesia do te behet doni apo nuke doni ju o mije kenetash e avoketer te djallit. September 8, 18:35

  E pa pune;deklaron Bregu!Me biznese e miljona dollare ne banka e shoqeri mafjozes te stimuluar nga berisha me shoke e shoqe sa kohe qe i ferkonte krahet berishovicit nga fuqia e pushtetit.Mjafte me,me e mira e mundeshme e Bregut eshte te zbardhe korrupsionin e krimet e berishovicerve me shoke e shoqe ,vetem keshtu do te ndjehet e cliruar nga e shkuara sa korruptive,aqe dhe kriminale ne dite e vite deri me sot.Te rikujtosh Curcillin,Bregu duhet t”i beje lavazh trurit atije truri te mbushur me ligesi gjate qeverisjeve berishjane qe lane me gjak token shqiptare si ne Shqiperi,Kosove,Mal te Zi dhe Maqedoni dhe vende ne lufte,nga kontrabanda e naftes dhe e armeve me kryekriminelin e ish Jugosllavise Milloshevic,pa harruar Arkanin,Mladicin,e karaxhicin me shoke e shoqe etj.Drejtesia do te behet,doni apo nuke doni ju o mije kenetash dhe avoketer e notere te djallit.Jane mijra nena dhe gra te veshura me te zeza dhe mijra femije jetim,si dhe nje pasuri kombetare e private e grabitur dhe e tjetersuar nga fuqia e pushteteve qe la pas mijra viktima te pafajshme si dhe nje popull te terrorrizuar nga etja per leke te piset e pushtet pa kufi me c’do forme e cmim brenda ligesise qe kerkon drejtesi dhe jo lojra fjalesh e lloqe kavaje qe nuke i shkojne per shtat nje rrealiteti te dhimshem shqiptar.

  Reply to this comment
 4. Koba September 8, 18:37

  Nuk ka si mbetesh pa pune.Sajo nje CALL CENTER -kush nuk lidhet me TY???!!!!

  Reply to this comment
 5. Mary Tereza September 8, 19:31

  Majlinda Bregu e Pa-pune?!

  Shko dhe thuaja ndonje kombi tjeter, Maja
  jo shqiptareve, se nuk ta besojne dot,,,

  Ne e dime se mjaft qe edhe nje muaj te kesh qene deputet ne kete Parlament, do marresh para/leke te madhe, tere jeten…

  Pse nuk na e rrefen shumen e parave qe do vazhdosh te marresh, edhe pasi dole nga lista Basha?!

  U merr te keqen “te papuneve shqiptare” ti moj zonje…

  Ata sakrifikojne ne mungesa edhe te gjerave krejt elementare, per te cilat ti, kur jeshe deputete, as te shkoi ndermend…
  sepse ti e dije se, edhe ne periudhen pas-deputetllekut, ti e ke kutone shume me shume se nje shqiptare tjeter, packa se me me vlere e me e kualifikuar se ty e koleget e tua qe vetem ngrinin doren ne parlament, per SHEFAT, Berishen, Ramen, Meten, Bashen…

  Po pra, na e rrefen dot rrogen qe do vazhdosh te vjelesh edhe pa shkuar fare ne Parla-pa-ment?!

  Reply to this comment
 6. zylo September 8, 19:42

  Majlinda pa pune? Uau pse nuk thua qe na qenka zvogeluar ndihma sociale.Savte kete Majlinda jaguarin nuk ka nevoje per leke.Prandaj mos i besoni shune se e ka vene pasurine me kohe ajo.

  Reply to this comment
 7. Bo bo te q..ifshin ...faren e s'at eme . September 8, 20:46

  Je e pa pune ? Une kam qe ne 90-ten pa pune dhe te jesh e sigurte, se kam tru ne koke te karit me shume, se ti ne thum te pidhit .

  Reply to this comment
 8. alphade September 8, 21:35

  Shkerdhatat njoftojne se sot jane pa pune, kur mijra
  shqiptare intelektuale te mirefillte me disa diplloma
  kane 27 vjet pa pune sepse klani i bsndes se Sali Vi-
  dolit , tradhetarit dhe antishqiptarit me te madh qe ka
  njohur Shqiperia deri me sot, i hodhi ne rrugen e ma-
  dhe te paneve duke i detyruar te marrin rrugen e muha-
  xhirllekut ne rruget e botes . Mallkuar qofte ajo shtrige qe
  polli kete perbindesh te kombit shqiptar. Ky eshte realiteti
  shwiptare moj shkerdhate qe Ti qysh sot na qenkerke pa
  pune !!! Ti pa pune ? S’ me besohet ?! Ti e ke siguruar
  punen, ke zanatin me te vjeter ne bote dhe e ke gjetu me
  njehere punen te semaforet. Kaq meritoni ju shkedhate te
  bandes se Sali Demonit ,qe perben fatkeqesine me te madhe te kombit shqiptar. Kaq kisha per sot, stafit te ga-
  tes ” DITA” i uroj nje dite te kendeshme plot krijimtari !!!

  Reply to this comment
 9. alphade September 8, 21:44

  Shenim: nuk gjen dot mashtrues me te medhenj e cinike se keta ish-deputete pedeista sepse keta edhe sikur tere
  jeten te rrijne papune aq shume jane majmur e mekemb-
  er sa nuk do ju dhembe koka per tere jeten ! Madje keto
  gezojne te drejta te pakufizuara privilegjesh si ish-depute-
  te sa qe nuk do te kene nevoje, e kane siguar te ardhmen
  e tyre dhe te femijve te tyre. Prandaj kur thone se ” qysh
  sot jemi gdhire pa pune ” mashtrojne popullin e zakon-
  .shem qe rropaten dite e nate brenda dhe jasht vendit ne
  mergim per te siguruar buken e gojes te kslamajve dhe
  familjes . Mireupafshim “DITA” per sot !!!

  Reply to this comment
 10. Ilir September 8, 22:24

  Paraqitu në Entin e Papunësisë, sigurisht aty të ofrojnë ndonjë punë, ngase ka edhe punë tjera pos punës së deputetit – deputetes.

  Reply to this comment
 11. Lili September 8, 23:24

  Shyqyr Zotit: ma ne fund te shohish cfare ndjen shumica e shqiptareve qe jane pa pune.

  Reply to this comment
 12. demo September 9, 03:43

  Si i behet hallit?Kjo qe beri ujin mullar,do vazhdoje te rrafi uje ne havan.Shkolla verore e Integrimit,Shkolla verore e Aktrimit,Agjencia Verore e Bregdetit,Akademia Verore e Diplomacise,.dhe PANAIRI I KOTESISE.Kalo njehere andej nga sektori i Vllahutin.Dubai kerkon STUARDJESA,Bruxeli kerkon METRESSA.

  Reply to this comment
 13. return of the saint September 9, 08:03

  Deklaro pasurine ne procesin qe do te filloje se shpejti politikane medioker shkaterruat shtetin dhe kombin shqiptar

  Reply to this comment
 14. saimir September 9, 10:21

  Pa cfare halli o popull !!!

  Reply to this comment
 15. Fonci te xhamlliku September 9, 17:32

  E pa pune Majlinda Bregu?
  Me duhet nje kamarjeje ne lokalin tim. Kam dhe ca makineta … lojra fati dmth.
  Paga eshte e mire 30.000 neto e negociushme dhe me siguracione.

  Reply to this comment
 16. xhateli September 9, 17:51

  Maja e Bregut pa pune?! Zi kombetare. Po hap edh ti ndonje bordello online se do te kesj shume kliente. Lepitka e Berishes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin