Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë

Redaksia Online February 25, 2013 17:09

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë

Majlinda Kelmendi, sportistja e xhudos nga Kosova, ka fituar medaljen e artë në kategorinë e femrave nën 52 kilogramë në xhudo, në garat Grand Prix në Dyseldorf. Njëzetenjëvjeçarja ka qenë e pandalshme në rrugën për në krye të podiumit dhe ka shkuar qysh në fazën e hershme në finale, duke skualifikuar kundërshtaren e saj, Andreea Chitu, nga Rumania. Medalja e bronztë është fituar nga Mareen Kraeh e Gjermanisë dhe Nodoka Tanimoto e Japonisë.

 

Redaksia Online February 25, 2013 17:09
Komento

4 Komente

 1. bujar February 26, 09:48

  Majlinda Kelmendi mund te behet nje dite kampione e botes ….por kurre nuk do te behet shqiptare….

  Majlinda Kelmendi , kjo sportise xhudiste , kampione ne rangun boteror , mbasi mohoi shtetin ame Shqipeine tone te dashur per te gjithe shqiptaret , qe mundesoi per vajtjen e saj ne olimpianten e Londres , por perseri ajo nuk garoi nen flamurin kuq e zi , tashti kercenon edhe vendlindjen e saj , Kosoven trime e shqiptare me shume se cdo treve tjeter shqiptare , qe nuk do te garoje edhe per Kosoven nqs nuk i plotesohen kushtet .Ti Majlinda mund te behesh nje dite ndoshta edhe kampione e madhe e botes , por shqiptare nuk do te behesh e nuk do te jesh kurre , perderia sa mohon gjakun dhe emrin e lavdishem shqipetar . Prandaj kurre nuk do te kesh sukses Majlinda , perderisa sepse nuk do qe te perfaqesoish as Kosoven shqiptare , as Shqiperine , as flamurin kuq e zi , simbolin e te gjithe shqiptareve qe duan kombin e vet . Mos harron Maljinda se Kosova eshte territor i Shqiperise dhe kombit shqiptar , dhe ashtu do te jete derisa te shuhet kjo bote , dhe nuk ka me bukur se te mbash mbi shpine flamurin kuq e zi kur fiton medalje te arta .
  Shkroi Bujar Cani…

  Reply to this comment
  • toni August 29, 02:53

   a ti bujar me shit patriotllek aty tu pi qaj ja birre lehte e ki hajt djeresite bothen edhe ti aty edhe nos dalshin sinbolet aty del shqiptarja ne piedestalin me te larte hajt e mos rruj ve

   Reply to this comment
 2. berti February 26, 15:29

  un mendoj se majlinda ska kurfaj faji qe synon te gjej kushte ma te mira per sportin e saje.siq po shifet ketu ne ks nuk kan mundesi apo nuk po deshirojne qe majlindes ti bajn kushte ma te mira per te vazhdue karieren e saje me ket sport.keshtu qe duke dite se kariera e qdo sportisti nuk eshte edhe aq e gjate sa qe eshtre tan jeta e nje njeriu ateher edhe kjo synon ndoshta qe gjat viteve te saja ma te sukeseshme edhe te arrije diqka nga ana e bazes materiale.per ket se fajesoj aspak sepse edhe ajo ka jeten e vet tek e mbrama.un nuk e kam asgje majlinden diqka farefis pore mburrem me ta se pari qe eshte shqipetare dhe qe po mer pjese neper gara nderkombetare.dhe duhet gjithekush te jet krenare edhe me fitoret e saja te perditeshme.tek e fundit keshtu nuk eshte e vetmja veq rasti i majlindes .kemi edhe shum sportista te talentuar qe nga pamundesia e vendit te vet ti ofroj kushte ma te mira dhe suksese ma te mira jan dasht te kalojne ne tjter vend qe te arrijne edhe ma tutje.por ajo nje gje duhet ta dije se identiteti i saje si shqipetare sdo e humb kurr se ajo ka linde si nje shqipetare dhe mu ky sport qe ajo edhe e ben pra te mundjes dhe karatese, nderlidhet ngusht edhe me popullin tone te lashte sepese shqipetaret me shekuj kan qene te prirur per keto sporte.suksese.

  Reply to this comment
 3. toni August 29, 02:57

  simbolet ,patriotlleken tende te rrejshem bujar trimi nuk i nderon me fjale boshe sikur ti po me pune duhesh me punue per to sikur ajo bija –dhe del e thote tere kete mund tere kete sakrifice ia dedikoj popullit tim –po ti kthjellu pak e mos qit kopalla ketu se na myten keta ptriote te rrem si ti e asgje per kombin nuk punojne vetem fjale tu pi qaj

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?