72 vota / Malaj shkarkohet nga ‘kolegët socialistë’ dhe ‘opozita e re’

December 18, 2019 19:44

72 vota / Malaj shkarkohet nga ‘kolegët socialistë’ dhe ‘opozita e re’

Ish-kolegët e tij në Partinë Socialiste kanë votuar për shkarkimin e Arben Malajt nga detyra e anëtarit të Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë.

Pro shkarkimit votoi edhe një pjesë e deputetëve të opozitës së re.

72 vota u dhanë për shkarkimin e Malajt.

10 deputetë u shprehën kundër shkarkimit të ish-deputetit të PS-së, njëri abstenoi dhe 5 të tjerë nuk morën pjesë në votim.

 

 

O.J/DITA

December 18, 2019 19:44
Komento

9 Komente

 1. T gjej Parti tjeter December 18, 20:08

  Malaj te gjej Parti tjeter Mbase fiton reputacion fame dhe besim tek “masat e popullit” Nuk eshte fundi i Botes ! Iku Malaj dhe u shua dynjaja ! Pastaj ai ka zanat mund te gjej pune ! Partia eshte grup njerzish i organizuar me disa rregulla nuk zbatove rregullat (mire keq ) iken ! Te pakten nuk pushkatohet :)) sic bente Enveri !

  Reply to this comment
 2. Arben December 18, 20:09

  Cirkus cirkus

  Reply to this comment
 3. tomas December 18, 20:11

  MIRE IA BENE .TE SHKOJE TE BE MAGJISTRATUREN NE BANGLADESH PASTAJ TE APLIKOOJE PER VEND PUNE.QEVERIA SHQIPTARE ATO DIPLOMA NJEH.

  Reply to this comment
 4. Vezhguesi December 18, 21:48

  Udhe te mbare, Malaj.
  Vetem mos qaj, te lutem, se na mallengjeve: njeri me nje bare mend e dy bare diploma.

  Reply to this comment
 5. alphade December 19, 13:51

  Moments Im …

  Reply to this comment
 6. alphade December 19, 14:09

  Komenti I’m…..

  Reply to this comment
 7. info analitike December 19, 17:29

  Ashtu de shoke. Grusht bashkuar me servilizmin… ashtu besimin e patundur tek lideri global dhe partia.

  Reply to this comment
 8. Konti Sbalta December 19, 17:45

  Kur mendjen tende e ve mbi ate te tjereve , se e quan te pa arriteshme nga ata, te ndodh qe bie edhe ne gremine dhe veshtire se ngrihesh me .Kjo u ka ndodhur edhe njerzeve te shquar, ndersa ti nuk mund te krahasohesh dhe asqe mund tu afrohesh atyre , prandaj “mos u mburr e mos u mbaj” se te mbaje ate vend ku ishe , ti Arben Malaj ,nuk ishte edhe aq kollaj!

  Reply to this comment
 9. Alban December 19, 17:52

  Më mirë që iku nuk mund te rrijë Luani sebashku minjtë. Arben Malaj është Luan jo legen.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim