Mallkimi i 31 majit, fiks 5 vjet më parë historia e Griseldës…

May 31, 2016 19:55

Mallkimi i 31 majit, fiks 5 vjet më parë historia e Griseldës…

Për koinçidencë, në të njëjtën datë të 5 viteve më parë, Elvis Rroshi u bë protagonist i një ngjarjeje që lindi nga hiçi e trazoi gjithë vendin. Më 31 maj të vitit 2011, Elvis Rroshi denonconte rrëmbimin e ish-bashkëshortes së tij Griselda Rroshi.

Sipas dëshmisë, rrëmbyesit e morën atë dhe pasi e keqtrajtuan, gruas që thoshte se ishte shtatëzënë iu hoq fëmija. Më pas e lanë para banesës së saj në Kavajë në gjendje të rëndë psikologjike.

Aq serioze ishte situata sa u shoqëruan 25 persona, mjekë e dëshmitarë, një hetim i thellë nisi, por që në fund rezultoi se e gjithë historia ishte e pavërtetë, nuk kishte as rrëmbim dhe as shtatëzani.

Çështja, e cila u bë edhe politike, përfundoi me një letër ndjese nga ana e kryebashkiakut të Kavajës në atë kohë, i cili shkruante se i kërkonte ndjesë të gjithëve për stresin e krijuar.

May 31, 2016 19:55
Komento

4 Komente

 1. Mark uk May 31, 22:31

  Kurse kryetari i sotem i bashkis se Tiranes Erjon Velija njoftoj edhe te gjitha ambasadat ne Tirane.Kurse ky heroj i Edi Rames edhe e flaku ne rrug si leck ket femer qe deri ate dite e kishte prozentuar si bashkshorde.Megjithse populli shqiptar kur ka votuar Edi Ramen qe ashte martuar pes here cfar nuk ban.Kam pershtypjen se ata qe votojn te majten,po nuk kje hor.

  Reply to this comment
 2. info analitike June 1, 00:14

  Paskeni harruar te shkruani per protagonistin nr.1 lali Erinqe m ate ngjarje u be gazi i botes.

  Reply to this comment
 3. raimond vlonjati June 2, 02:49

  Ajo ishte skandaloze fare .

  Griselda u tall keq fare me kete trapin e Kavajes , duke e sikretituar fare

  Por si ka mundesi nje krijese kaq idiote sa ky Kryetari i bashkise se Kavajes , qe nuk kupton kur eka gruan shtatezane , harrin te zgjidhet Kryetar Bashkie
  Kaq popull hajvan jane ata atje mor vella ?

  Po ai Erjon Veliaj , sa qesharak qe doli kur lajemroi gjithe Ambasadat per lojen e Griseldes

  Griselda doli e madhe fare, se talli trapin me gjithe PS-ne , i beri budallenj te gjithe ata te PS-se

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim