Manchester United gati 30 mln euro për mbrojtësin e Leipzig

February 10, 2019 15:39

Manchester United gati 30 mln euro për mbrojtësin e Leipzig

Dayot Upamecano rikthehet në radarët e Manchester United. Mbrojtësi i talentuar francez po shkëlqen me Leipzig dhe në verë “Djajtë e Kuq” e shikojnë si investimin më të mirë për përforcimin e mbrojtjes.

Në fakt drejtuesit anglezë e kanë pasur në dorë kartonin e Upamecano që në moshën 16-vjeçare para se të kalonte në Austri te Salzburg por vendosën të mos shpenzonin 2 milionë euro për të ndërsa në verë për ta afruar në “Old Trafford” duhet të paguajnë të paktën 30 milionë euro.

 

l.h/ dita

February 10, 2019 15:39
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*