Mançini tregon pse e largoi Shaqirin

January 2, 2016 13:13

Mançini tregon pse e largoi Shaqirin

Largimi i Xherdan Shaqirit nga Interi, i befasoi të gjithë.  Vetëm pas një gjysmën sezoni ish anëtari i Baselit u detyra të transferohet në Stoke City, pasi nuk kishte vend në formacionin e Roberto Mancinit.

Ky i fundit, në një intervistë për Inter Channel ka folur edhe një herë për situatën e Shaqirit, dhe arsyen e largimit.

“Përshtatja e Shaqirit në futbollin italian ishte e ngadalshme, i nevojitej më shumë kohë dhe ishte ndër të pakët lojtarë që kishte ofertë në atë kohë. Ne kishim nevojë për para, në të kundërt do të ishte i dobishëm për ne”, ka deklaruar Mancini.

January 2, 2016 13:13
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*