Mandatet e 4 deputetëve të rinj të LSI, KQZ miraton zëvendësimet

March 4, 2019 12:21

Mandatet e 4 deputetëve të rinj të LSI, KQZ miraton zëvendësimet

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka nisur mbledhjen për dhënien e mandateve për deputetët e rinj të LSI-së pas djegies së mandateve nga ana e deputetëve të kësaj force politike.

Mandati i parë i është dhënë kandidatit Edmond Rushaj, me 5 vota pro dhe asnjë kundër.

Pas tij, ne vote është hedhur kandidatura e Aurora Mara, e cila ka marrë mandatin e deputetes me 5 vota pro dhe asnjë kundër.

Mandatin e deputetit në Kuvendin e Shqipërisë, me 5 vota të KQZ ka marrë edhe Enver Roshi.

o.j/dita

March 4, 2019 12:21
Komento

6 Komente

 1. mendimi March 4, 13:33

  Mandatin e deputetit iau pranoj komisioni i koqeve te
  zeza te partise se punres se flliqenise se shqipnise !
  Ku eshte aj ligj qe ka prapa qe kur krejt deputetet e
  partise dorzojne mandatet qe ata te zevendesohen
  Kjo eshte prapa ne rast smundjes ,apo vdekjes se nje
  deputeti Pra ky far allashvereshi i Ram Topuzit
  eshte veprim i menduem me zuze !
  Dhe tani quheni zuzak parti !

  Reply to this comment
 2. Xha Spiroja March 4, 14:21

  Filloi kthesa e madhe dhe e domosdoshme. Këta deputetët e rinj, të mos influencohen nga ish deputetët e paditur dhe shkollëpakët e LSI dhe të PD-së. Zullumet e kupolës së atyre dy partive dhe nja tre katër deputetë-sqetull-e PD-së i zuri haku i popullit dhe i Shqipërisë.
  Ju zotërinj deputetë të rinj, si nga PD-ja dhe LSI-ja mblidhuni dhe krijoni një pari të re, me
  parimet e vërteta demokratike dhe më frymë amerikane. Mos u tërhiqni nga fronti i ri, sepse vullneti dhe devotshmëria juaj do ti kthejnë shpresën Shqipërisë dhe shqiptarëve. Jeni të lutur të mos shpejtoni hapat dhe pastroni rrugën që keni nisur për të ecur të sigurtë larg zullumeve të shumta të atyre që gjoja kanë përfaqësuar opoxitën.
  Me shëndet plaku MERE. Të ruashin tespijtë e gruas së millosheviçit.
  Xha Spiroja

  Reply to this comment
 3. Laert March 4, 15:15

  Kjo ishte vdekja klinike e Leshelise. Jepini dermen kesaj krijese te felliqur ne zgjedhjet lokale. Do te studjohet ne historine e politikes se si krijohet nje particke me vota te blera, me vende pune te ofruara pa merite dhe bazuar ne principin “vidh per vete dhe per shefin”.

  Reply to this comment
 4. Aliu nga Selenic March 4, 17:39

  Sa me shpejte sa me mire duhet te zevensohen te gjith ata qe kan djegur Mandatet.
  Kjo eshte nje fitore e rendesishme qe plehrat u vetlarguan pasi i moren frymen shqiparise.!

  Reply to this comment
 5. Spurdhjaket e SHQUP-it March 4, 19:37

  Hajt me kembe te mbare, shpejt zevendesimet e plehrave dhe krimineleve te tjere, ngelen vete me gisht ne goje dhe ne bythe, nashi te hane mut, ate menu kane 3 here ne dite.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim