“Mandati i një ndryshimi rrënjësor”, Rama nis ditën me një deklaratë të fortë

July 27, 2018 09:38

“Mandati i një ndryshimi rrënjësor”, Rama nis ditën me një deklaratë të fortë

 

Kryeministri Edi Rama, e ka nisur mëngjesin e kësaj të premteje, me pamje nga zyrat e shërbimeve për qytetarët.

Ai pranon se ka ende llum dhe zullum, por thotë se çdo ditë po bëhet nga një hap.

Rama shton se ky do të jetë mandati i një ndryshimi rrënjësor të shtetit në shërbim të njerëzve.

“Mirëmëngjes, dhe duke ju thënë të gjithëve, po shumë e drejtë, ka ende llum e zullum në zyrat e shërbimeve për qytetarët, ju them po ashtu se është po kaq e vërtetë se po bëhet përditë një hap, në çdo drejtim, që ky të jetë mandati i një ndryshimi rrënjësor të shtetit në shërbim të njerëzve të zakonshëm! Ditë të mbarë“, shkruan Rama.

Në videon më poshtë gjeni pamjet e publikuara nga kreu i qeverisë, ku tregohen ndryshimet në zyrat në shërbim të qytetarëve.

l.h/ dita

July 27, 2018 09:38
Komento

24 Komente

 1. LUAN July 27, 09:43

  Z.THANO!
  A DO LEJUAR QEVERIA E TELEVIZIONET TE GENJEJNE PER TURIZMIN? !
  PYES DJALIN SE SI PO PUNOJNE NE PLAZHETE SARANDES ME PUSHUESIT.
  ME THOTE:ME SHENDET JEMI MIRE.TURIST E PUSHUES NUK KEMI.NDERTESAT JAN BOSHE! E KAN LIDHUR KOKEN ME SHAMI TE TERE.
  ORA 9 E DATES 27 KORRIK.
  LUAN MUHAMETI VLORE

  Reply to this comment
  • Nauni July 27, 13:55

   Shkelqyeshem.Nje ndryshim I madh qe nuk I shkonte ne mend njeriu.Sherbom.i.kulturuar dhe I shpejt.Administrats ka sot punonjes Te sjellshem me klientet dhe me nje uniforme te pershtatesjme.Me kete kryeminister do behen gjers me te Mira.Ta mbrojme nga egersirat e pd dhe lsi.

   Reply to this comment
 2. AstritSHBA July 27, 10:15

  Nuk po e shohim kete ndryshim rrejsor ne zyrat e shtetit,shume performance e dobet,ne zyrat e ATP dhe ZVRPP,njeres te pafte megjithse jane te rij ne moshe nuk dine te mbrojne varjantin qe i kane mesuar si papagallib ti thone qyetarit qe eshte pareqitur per te marre sherbimin ne shkese i shkruajne kjo kerkese plotsohet per 5 dit dhe qytetari paguan zarfin 220 lek ti vije pergjigjia por kjo nuk vjen

  Reply to this comment
  • Zullum dhe llum ne lum ! Do pastrohet ! July 27, 11:57

   Eshte aq llum dhe zullum ne zyrat e shtetit sa eshte veshtire qe te ndodh mrekullia,jane 20 vite te Demokracise qe llumi dhe zullimi eshte akumuluar dhe eshte bere mal !
   filloi me grabitjen me te madhe te shekullit, ne 1997 me grabitjen e parave, dhe vazhdoi 8 vjet, pas 2005 se me zullumin me te madh pas atij te 1997. ate te grabitjeve te tokave, me LIGJ ! Kalaja e zullumit, shtylla kryesore e zullumit qe ka lidhje te shumefishta me te gjithe zullumet, ne vite, 1997, 1998, 2005, 2008,2011 e me radhe eshte Zullumi dhe llumi i Drejtesise sitemit nepotik i zullumeve ku te gjithe shqiptaret pa perjashtim jane te prekur !
   Pra eshte e veshtire te zhduket ky llum dhe zullum e rendesishme eshte qe pastrimi po fillon dhe po rritet nga viti ne vit

   Reply to this comment
 3. intelektuali July 27, 10:27

  Po BOLL dhe AMAN u mburre dhe u lavderove o Edi Rama ne vitin e 5 -te te pushtetit enverist me administraten e Transportit rrugor njesoj sic propagandonte Enveri ne Kohen e Qepes te Partise se Punes duke krahasuar cdo gje me vitin fatal 1939 te Ahmet Zogut derisa ne fund kur falimentoi ekonomine dhe renoi shtetin si kurre me pare ne histori, nuk i mbeti me fryme qe te krahasonte:

  SI ISHTE PARA 1939 DHE SI ESHTE SOT ME PARTINE E PUNES

  sepse:

  Eksodi i i shqyptareve i vitit 1991 e tregoi me mire si “Ishte para 1939 ne Kohen e Ahmet Zogut dhe si u be ne Kohen e Enverit ne 1991”

  njashtu:

  Sic po e tregon tani Eksodi i Rilindur i shqyptareve ne Kohen e Edvin Droges dhe Taulant Xibrakes me Saje Qorrat e Habilajve dhe Balilajve dhe me Fatmir Hetuesat e Gramoz Xhelatet e Enverit pas tyre.

  Reply to this comment
 4. Une,Lubonja July 27, 10:33

  O AstritSHBA! Po ti jetn ne Amerike i dashur! Nga e di gjndjen? Meso shqip o Astrit dhe pastaj komento! Nuk besoj qe me nivelin tend dhe te gjithe salinianet gjysem analfabete te kuptosh gjendjen ne Shqiperi!

  Reply to this comment
 5. vasili July 27, 11:18

  Te vjen neveri,nga menyra se si del cdo mengjes dhe si fshin bythen ne menyre rrufe, me kete popull,kjo qenie qe vazhdon te fluturoje me penel ne bythe.
  Kur ky milet ka halle te shumta fondamentale te egzistences, si papunesine,apo maredheniet skllaveruese ne ambientet e punes,qe po vazhdojne gjate,ky karabush ne vend qe te flase ne menyre konkrete dhe te mundohet te tregoje rruget e zgjidhjes se tyre dhe probleme te tjera te medha aktuale,del dhe cicerin me ´´sukseset´´dhe nje fjale te vetme thote qe ka dhe llum,por pse ka,ku dhe si do te fshihet ai llum, asgje nuk thote.Dhe me tej,ndodh qe komunikimin mund ta zgjat me ndonje super-alabak rrugesh.
  Nga punet e piktorit,investim te lavderueshem,qofte dhe i madh quaj ate te turizmit,qe i sherben te sotmes dhe te ardhmes cilesore dhe sasiore te vendit.
  Kurse investimet qe kane gllaberuar fonde te medha nga busheti i shtetit,sic jane transformimi i shume qendra te qyteteteve dhe qyteza njeheresh,apo te mega-teatrit i ngjajne investimeve te Stalinit ne vitet 30,qe u merrte drithin ukrainasve,qe mbas kesaj vdiqen miliona te rritur dhe femije dhe me parat e fituara ne tregun e huaj,financonte zgjerimin e industrise se rende.
  Permendu Rama dhe sherohu nga semundja kriminale e narcizmit.
  Vec te tjerave dhe lodhja tende po ndihet ne kercitjen e rende te ingranazheve te shtetit,duke filluar me shume ministra qe kane zene ndryshk,qofte dhe nga koha,ndonje si min e kultures e pa afte qysh ne fillim,apo lodhja dhe korrupsioni integral,qe vihet re ne organet e kontrollit dhe me gjere ne organizmat shteterore.

  Reply to this comment
  • intelektuali July 27, 14:14

   O Vaso Djali,

   Stalini shiti DRITHIN qe u grabiti jo vetem katunareve ukrainas por edhe kulakeve te Rusise Bolshevike dhe ndertoi me lekat e fituara Industrine e Rende Sovjetike, qe sot eshte duke cofur dhe falimentuar,

   Enveri shiti BYTHEN me radhe tek Jugosllavia, Rusia dhe Kina Komuniste dhe ndertoi fabrikat dhe uzinat e tij te ndryshkura qe cofen dhe falimentuan ne vitet 70-80 te shekullit te kaluar,

   PO EDI RAMA QE KA SHITUR VATANIN TEK MAFIA E DROGES CFARE FABRIKE DHE UZINE KA NDERTUAR?

   Reply to this comment
 6. Labi July 27, 11:27

  Shko te zyrat e aluiznit ne Tirana dhe shif cfar behet ,ku e ke ndryshimin ti Jep numrat nje “mon kukalesh”o z.k/m

  Reply to this comment
 7. Gezimi July 27, 11:45

  Keto deklarime ka bere Rama dhe para 5 vitesh kur mori qeverine. Dhe per 5 vjet ndryshimi me Ramen kryeminister ka qene vertet rrenjesor. Shqiperia e para ne trafik droge ne Europe, e para ne Europe per nivel varferie. Keto ndryshime rrenjesore me Ramen kryeminister jane te garantuara gjithmone.

  Reply to this comment
 8. anticensurë25642654 July 27, 13:31

  uuuuaaaauuu,këtë se kishim pritur kurrë!!
  një dklaratë kaq të fortë!?
  qyqa mi nondaje,si ka mundur me e qit pri gojet??
  të ishte dikush tjetër!?
  gjith dhomët në tokë kish me i pas!!
  o forcu çuni i tironës,o forcu!!
  çpo na shohin syt mi ije,çpo na dëgjojnë vesht!!
  “ka llum e zullum”!?
  uuaaauuu,mi ije ky folka njëlloj si ne!!duhet me e votu këtë çunin ton!

  Reply to this comment
 9. rapsodi popullor July 27, 13:32

  nga Ju flet Radio Tirana,
  sot Ju flet Edi Rama,
  nga suksese imagjinare,
  sot rrena qe s’haen fare,
  Radio Tirana fanar ndricues,
  Edi Rama koqe mashtrues,
  perdit del e derdellit,
  varferia rritet perdit,
  por s’ka turp ky zorra gjat,
  rrej perdit, e rrej pernat,
  populli i shkrete vetem heq,
  por ku di gje ky barkDREQ,
  vendi perdit ne varferi,
  Rama perdit me marrezi,
  popullin skamja po e mbyt,
  shih or Ram, o te placin syt,
  gjith rinia vetem po largohet,
  Ram kaqoli del e lavderohet,
  nga ekonomia idene s’e ka,
  eshte nga mendja tra la la,
  me ket kryeminister krejt idiot,
  Shqiperia vec varferi ka plot,
  tjeter gje nga Rama s’ka ,
  nuk ke c’pret nga nje budalla.

  Reply to this comment
 10. Shqupistat July 27, 13:42

  Ju doni kohen e saliut te ter. keni nostalgji kur punonjset gra te administratës ju shanin nga robt e shpis mme ate dialektin verior sa herë shkoje per nje pun . Ku kënaqeni ju qe komentoni ktu. ju jeni shqupista ju vetem anarshia dhe mungesa shtetit ju pelqen se doni te përfitoni te vidhni dhe xhvasni noj gjo. Po kur del nje rrot ka. …i i thot vetes intelektual nje idjot me shtat klas ben politik nuk shkon te shesi noj gjo ke tregu te mbaj kalamojt me buk po ben politik ke interneti fshatit . lloj lloj mostrash komentojnë ktu te ter shqupista pa vler.

  Reply to this comment
  • intelektuali July 27, 14:26

   INTELEKTUALI MUND TE JETE ME 7 KLASE 8-VJECARE,

   por:

   Ti o BOLE fanatike dhe RROTE dafllaku nuk ke kaluar as klasen e pare te fillores me kete dialektin e dallkaukutdhe debilit qe nuk njeh as shkrim dhe as kendim, nuk ka mesuar gramatike dhe drjetshkrim kurre ne jten e tij. Shikoje veten ne pasqyre dhe pastaj laj gojen e qelbur te fanatikut injorant kur te flasesh here tjeter per intelektualin.

   Reply to this comment
  • mirel July 27, 15:38

   Ne duam koken e Saliut, dhe jo johen e Saliut qe po na e servir Ramuti te perterire.
   As koncesionet e Saliut, as mareveshjet e Saliut me grekun qe Ramuti po i zbaton.,te kujtohet si tha per varrezat greke?
   jane detyrim i qeverise tha, per te zbatuar mareveshjet qe nenshkroi qeveria e Saliut..
   A do me akoma?

   Reply to this comment
   • Vicidolisti Digital July 27, 18:07

    Paskan zbritur ne blogun e Ditas vemjet dhe dythundraket ripertypes, Mirel kaqoli, Intektu-haleja, Vasiliqia e Janulles qe ushqehen (mbarsen)ne cesspoolin e SHQUP-it dhe vijne te vjellin(pjellin) ketu ne blog. O vemje qe u jane errur syte nga dogmat e Salehut dhe shihni vetem zi e me zi. KM nuk po thote qe Shqiperia eshte pas Gjermanise sic deklaronte I marri I te marreve Saleh Brekeskisha, idhulli juaj shpirteror qe eshte bere si telendarja e fshatit me qitetarin digital. Por po ju thote se behet cdo dite nga nje hap ne drejtim te progresit. Vajtoni o kukuvajkat e blogut se ne 2021 klika kriminale PeDe do kete marre statusin e NGO.

    Reply to this comment
    • intelektuali July 27, 19:38

     Saleh VARKARI i Enverit eshte pjella e Partise tuaj dhe dopio gjashta e Edvin Droges,

     prandaj:

     MOS JA NGJIT INTELEKTUALIT SI MUTI PAS KEPUCE

     Sa here do te perserisim kete o BOLE fanatike

     Reply to this comment
 11. Nje shqiptar July 27, 14:17

  Permiresime te punes ne administrate ka, madje edhe shume. Ajo qe duhet te na shqetesoje eshte largimi masiv i rinise nga vendi dhe mungesa e besimit per nje ngritje ekonomike te familjeve tona.

  Reply to this comment
 12. Republika Autonome e Korces July 27, 18:48

  Edhe pse me duket teper e veshtire , le te shpresojme ne keto qe thua . Shpresa eshte ajo qe vdes e fundit ! E them kete , sepse stafi me te cilet drejton ti , eshte teper i pa afte , pa folur per llumin e drejtorive ne qender dhe poshte , qe nuk kane ndryshuar fare , pervecse jane perfeksionuar . Me e keqja , jane drejtuesit kryesore te PS-se neper qarqe , qe postin e dhene e kane kthyer ne afere fitimprurese , si dhe jane blinduar me njerez qe kane fituar pervoje dhe imunitet te pa arritshem ne korrupsion . Zerat jane me te forta ndaj shendetesise , kurse e verteta qendron tek doganat , ku jo vetem nuk ka ndryshuar asgje , por i kane rritur “gjobat” ne menyre te frikeshme dhe ju , z. K/minister iu serviret prej tyre , sikur punet jane ne rregull dhe cdo dite ka progres !

  Reply to this comment
 13. I miri ka fat, i ligu ka inat July 27, 18:51

  Shqiperia do behet ashtu siç e duam dhe si e kemi enderruar, nje vend evropjan. Te plasi kush si do Shqiperine e shqiptaret. I hengert kanseri mu ne goje, te gjith ata qe i shajn.

  Reply to this comment
 14. alphade July 27, 19:52

  Zoti K/ minister ! Triunvirati i mafias shqiptare ka “shter-
  guar radhet” per te perballuar Reformen ne Drejtesi dhe
  Vettingun. “Cunami” qe po vjen, pas gjyqtareve dhe pro-
  kuroreve, te politikaneve ku ne krye te listes qendrojne
  perfaqesuesit kryesor te mafias: Triunvirati,apo trinomi:
  Berisha- Meta dhe kllouni i tyre Basha, ka egersuar de-
  ri ne ate shkalle sa qe Bashici reklamon “Luften Civile”
  duke e tejkaluar edhe “Godfather-in” e mafias qe cdo
  dite hedh parrullen e “Revolucionit Demokratik” per te
  “hedhur ne kanalin e Lanes” Ramen dhe qeverine e tij.
  Cirakut te Saliut i ka hyre frika ne bark. Helbete,ka te
  drejte. Nuk ka zot qe te shpjegoi e justifikoi 240 milionet
  e Rruges se Kombit, nuk do te munde te justifikoi perse
  i vrau 4 veta ne Bulevard apo edhe me e keqja e te keqijave : Falja e Detit,fqinjit tane Jugor, ku ky si Minister
  i Jashtem ka vene firmen e zeza mbi te bardhen. Te tre
  keto krime e cojne Bashicin ne denimin kapital. Por fale
  Europes qe denimin kapital e kane suprimuar. E gjithe
  kjo e ka egersuar banden mafioze Berisha-Meta…!
  NO PASARAN …! Vettingu do t’i qeroje hesapet me ” gjiri-
  zet e ujrave te zeza” .!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*