Manjani: Arsyetimi që marrëveshja PS-PD shkatërron LSI është pa bazë

May 20, 2017 11:30

Manjani: Arsyetimi që marrëveshja PS-PD shkatërron LSI është pa bazë

Ish-Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka komentuar përmes një statusi në twitter marrëveshjen e arritur mes Ramës dhe Bashës. Sipas tij, nëse kjo marrëveshje funksionon, LSI bëhet edhe më e fortë.

“Arsyetimi që marrëveshja PS-PD shkatërron LSI është pa bazë. Nëse kjo marrëveshje ecën, LSI bëhet më e fortë! Votuesit arsyetojnë më mirë…”, thekson Manjani.

May 20, 2017 11:30
Komento

5 Komente

 1. vdekje korrupsionit "pluripartiak"... May 20, 13:11

  ti thua jo, por do ishte nje veprim i shkelqyer,qe para ketyre marrezirave 3-4 mujore, pd-ja te kalonte ca deputet ne anen e socialisteve dhe te eleminonin perfundimisht lsi-ne pr-ne lzhk-ne etj. rriqna, morra e parazit, nga me shkatrrimtaret e kombit shqiptar; pjelle te korrupsionit dhe te nje degjenerimi te pa shoq, moralo-ekonomik e politiko-shoqeror ….

  Reply to this comment
 2. Çaushi May 20, 14:15

  Nuk të rrihet pa folur
  Je bërë pishman se kur hype në penë kujtove se zure qiellin me dorë. Ato 24 0rë të turbulluarn mendjen dhe me që takati ishte jo i atj nuveli re si thes në pleh. Tashti rri e llomotit. Të porosita që në fillim kujdes se nuk ke këllqe për politikë por ti nuk më degjove . Çaushi nga çorrushi.

  Reply to this comment
 3. fteri May 20, 16:11

  …duhej lënë pa sorum ,jashtë votimit banda e S.Berishës .

  …është ajo që shkatrroi shqiprinë ,kjo është gafa e dytë e rëndë që PS-ja i bënë kësaj force të rrezikshme kriminale e ricikloi përsëri mbas asajë tragjedie të vitit 1997,ku Sali Berisha shkatrroi totalisht shqiprinë ,i vuri zjarrin dhe hapi luftë kundër jugut shqipërisë dhe urdhëroi hapjen e depove të ushtrisë dhe e shkatrroi atë përfundimisht.!!!

  Ishte koha kur S.Berisha duhej plasur në burgë të përjetshëm ,PS -ja ricikloi edhe njëher S.Berishën në politikë për të bërë kërdinë ,gërdecin,21 janarin ,shitjen e detit etj….krime shumë të rënda që PS-ja mbanë përgjegjesi dhe është bashkëfajtore në shkatrrimin e shqiprisë nga S.B.

  Të njëtin veprim skandaloz sot bëri edhe E.Rama i dha serum PD-së të L.Bashës ngujuar në çadër të krimit ,kur duhej lënë të vdiste ,në kushtet e miratimit të miqve tanë ndërkombëtarve BE-së dhe SHBA-së dhe veçanrisht GJermanisë.

  Reply to this comment
 4. Adih May 20, 16:58

  O Manjani .. akomo se ke kuptuar lojen e Rames ,ndihmoi Meten tend ,nga mos denimi, e i dha karrigen e Presidentit ,me gjithe se pshurri 4 te pushkatuarit ,nga kucedra shtet ,te mjere e te pa fajshem ,tme falin sinqerisht familjaret . .,Nuk ka more Manjan , nje dore ne bakllava dhe nje dore ne kadaif . Edhe nje gje , Likja u konsumua , nga pardesyte e bardha te Katovices ,si ne opinionin e brendeshem ashtu edhe ne opinionin e jashtem ,,pardesyte e bardha te Katovices ,po luajne gurin e fundit te jete zgjatjes se tyre ,koalicion PS dhe PD .Ishalla nuk i hecen ky plan anti shqiptar , ketyre rrugaceve . Eshte bere plani ,per ju te majtet qe e keni syrin nga Rusi ,duhen te rinj ne politike ,pro perendimore dhe Amerikanet ti zeri gjumi rehat ,gjithashtu dhe interesi i popullit te vuajtur shqiptar . . Je bere si Balla dhe Brace te PS ti o Manjan tek LSI . Me me dinjitet ,jeni qe te tre fatkeqesisht, te lexuar ne popull…

  Reply to this comment
 5. Lennard May 20, 17:04

  Ti Caush e ke te drejte.Manjani vetem llafe pa bereqet ka.LSI do te shkoje si kove PUSI.Nuk mbledh dot thrimet e partickave te Koalicionit.Rama ka luajtur si Mjeshter.Pastaj LSI eshte Fortese e Korrupsionit.Me cfare na kane pare syte Banditet e LSI nuk kane pike Morali . I kane xhvatur parate publike,pasurite si anje force tjeter.Pa na thuaj ku i ka gjetur Like Floriri miliardat qe ka??.Jeni te babezitur.Priteni tashti VETINGUN.Ne Hale do te perfundoni

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim