Manjani për Çakon: Ligjërimi politik nuk ndihmon aspak

June 7, 2016 13:15

Manjani për Çakon: Ligjërimi politik nuk ndihmon aspak

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani i është përgjigjur interesit të medias lidhur me  mbi vendimet e Gjykatës së Tiranës për pezullimin nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako.

Ministri Manjani bën me dije se këto janë çështje të zbatimit të ligjit dhe nuk mund të komentohen nga ana e tij.

Ai thekson se edhe ligjërimi politik nuk do të ndihmonte aspak për ecurinë e çështjes.

“Në përgjigje të interesit të medias lidhur me qëndrimin e Ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani mbi vendimet e Gjykatës së Tiranës, përfshirë edhe atë për pezullimin nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, z. Haki Çako, Ministri Manjani bën me dije se këto janë çështje të zbatimit të ligjit dhe nuk mund të komentohen nga ana e tij, sikurse edhe ligjërimi politik nuk do të ndihmonte aspak për ecurinë e çështjes”, thuhet në njoftimin e publikuar në faqen zyrtare të Ministrisë së Drejtësisë.

June 7, 2016 13:15
Komento

8 Komente

 1. fantazma Bismark June 7, 14:17

  ‘Kuislingu’ idjot Manjani pranon vendosjen e MONARKISE ne ‘shtetin’ e Bathores!
  ————————
  -80 vjet me pare ‘shtetet fqinj’ krijuan e pranuan krijimin e monarkise ne fshatin shqipetar ku kuroren ja ‘vune’ nje idjoti apo çobani derrash Ahmet Zogollit me grua te ‘HUAJ’ dhe mbas 80 vjetesh SHBA proklamon monarkine ne shtetin e Bathores po me nje çoban dhish por jo me grua Hungareze po SERBE -SLLOBODANKA me vjerre MILICEN e djale jo trafikantin e armeve LEKA po trafikantin e armeve XENI!RROFTE NALMADHENIJA,RROFTE PRINC XENI ,RROFT MBRETRESHA E ARDHESHME ERMINA,RROFT KALI XENIT,RROFT JAKOMONI LU!

  Reply to this comment
 2. ALBAN DEGA June 7, 14:53

  SHQIPERIA NE RREZIK !

  – Stop grushtit institucional te Shtetit ne Shqiperi

  – Te arrestohet ne flagrance Mareshali i UDB-es serbe Sali Berisha
  banda e tij puciste ! Sot… Neser eshte kurre!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sherbimet sekrete dhe Mafia serbe, greke, ruse, shqiptare… ne sulm per destabilizimin e Shqiperise.
  Prokurori i Pergjithshem i Shqiperise Adriatik Llalla dhe gjykata e Sali Kadafit shkarkojne me “mundet apo s’mundet” drejtorin e Pegjithshem te Policise se Shtetit dhe ndeshkojne me “arrest shtepie” po me “mundet apo s’mundet ” dy oficere te larte policie!
  Nje grusht insittucional i mirefillte shteti…
  Stop grushtit institucional te perseritur te shtetit ne Shqiperi!
  Kuvendi i Republikes se Shqiperise te mblidhet ne seance te jashtezakonshme dhe me procedure te jashtezakonshme te shkarkoje, tu heqe imunitetin dhe te arrestoje ne flagrance kreun e komplotit destabilizues dhe te grushtit institucional te shtetit Mareshalin e UDB-es Sali Berisha, Presidentin e Republikes, kapterrin PD-se dhe gardianin e Karaosmaneve Bujar Nishani, Prokurorin e Pergjithshem, Adriatik Llalla, Kryetarin e Gjykates se Larte. Zagarnjori, shefin e SHISH-it Visho Ajazi….
  Kuvendi i Republikes se Shqiperise te miratoje me procedure urgjente Reformen ne Drejtesi dhe ndryshimet Kushtetuese pa qene nevoja per 2/3 e votave meqe opozita destruktive e Sali Berishes nuk miratoi marreveshjen per to.
  Urgjent! Menjehere!
  Neser eshte kurre !
  Vellezer e motra shqiptare mbroni voten tuaj !
  Mbroni demokracine!
  Shqiperia ne rrezik!
  Mbroni Shqiperine!
  O sot e kurre!
  Vraponi burra nuk ka me prite !
  Vigjilence!Gjakftohtesi!
  Mafia ne hyxhym!
  SHQPERIA NE RREZIK!

  Reply to this comment
 3. tani14 June 7, 16:39

  ASNJE PERGJIGJE PER YLLIN,POR VETEM NJE GJE ,KUS E LAJMEROJ BALILIN PER OPERACIONIN POLICOR?VETEM NJE PERSON ILIR META

  Reply to this comment
 4. skifteri June 7, 17:42

  Kush godet policinë ka goditur shtetin ka goditur popullin ,sot prokuroria me A.LLallën ka arrestuar Zingjirin drejtues të policisë së shtetit duke cënuar rëndë sigurinë kombëtare,Kjo po bëhet për çimkat është një pretendim boshë është nje grusht shteti i organizuar politik që po kryhet nga një grup prokurorësh të inkriminuar [për të rrëzuar qeverinë me një miljon votave.Ministri i drejtësise duhet të çohet në kushtrim dhe të bëjë AKTAKUZË për krimin e 26 të vrarve në Gërdec ,Për masakrën e 21 janarit .për vjedhjen 250 milon euro ,për tradhtinë e teritorit detar .Të mbajë lart flamurin e zbatimit të ligjit ,të bëjë një AKTDËNIM dhe AKTËDETYRIM zyrtar ku të ndëshkoi hapur veprimet e grushtit të shtetit të S.Berishës për destabilizim.dhe të ndëshkoi bandën e prokurorët që nuk njoftoin me shkrim të parin kryeministrin e vendit për arrestimin e zingjirit drejtues të M.B.Të ndëshkoi edhe vendimin e gjykatësve që kanë kryer AKTËGJYKIMIN

  Reply to this comment
 5. ALBAN DEGA June 7, 18:03

  Opinione

  CFARE I DINI SHQIPTARET O JU KRYE-KRIMINELET E SHQIPERISE !?

  – Gomare Hasi si Flamur Noka, lope Hollande si Lulezim Bashiqi, apo Feld- Mareshalle te UDB-es SE Beogradit si Sali Berisha… !

  – Partia shtet, Njeriu shtet apo Sovraniteti
  I Sovranit…. “Ne populli, Me popullin , Per
  Popullin” ?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Jeni te kapur ne flagrance nga kamerat dhe syte, nga mendja dhe shpirti i sakatuar nje populli te tere
  1-duke vjedhur 500 e ca milione te Autostrades se Kombit…
  A e dine Shqiptaret se kane paguar nga gati 100 milione dollare ne vit vetem per interesin stratosferik 12 per qind te kredise tregtare pasi FMN dhe Banka Boterore nuk pranuan te jepnin kredi me interes te ulet nen 4 per qind!?Sipas eksperteve te tyre, kostoja e saj ishte teper e larte dhe e fryre per shkak te kusarise dhe korrupsionit Berisha- Basha e co? Vetem interes! Kusari e trefishte!!!
  2 – duke hedhur ne ere e masakruar 26, duke plagosur qindra gerdecare te pafajshem perfshi edhe foshnja ne bark te nenes e pleq ne buze te varrit !?
  A e dini se ky ” aksident teknologjik” i Gjin Gjoneve e Saliqeve shqiptare klasifikohet si Krim Kunder Njerezimit ?!
  3- duke ekzekutuar pa vendim gjyqi kater, duke plagosur dhjetra e duke torturuar qindra protestues te pafajshem shqiptare me 21 janar 2011, ne Bulevardin ” Deshmoret e Kombit” ku nuk kishte ekzekutuar as nazifashizmi e as komunizmi Shqiptar?!
  Krime kunder njerezimit dhe Konventes Nderkombetare te Gjeneves kunder Tortures te kapura me ze e figure nga deshmitaret me te padiskutueshem, nga kamerat e medias se lire e te pavarur shqiptare e nderkombetare!!
  4- duke fshire rregjistrimet e kamerave dhe serverin e brendshem te Kryeministrise qe u zbuluan nga maja e hetimit boteror syshqiponjat e FBI- se amerikane!
  5- duke kryer grusht shteti te mirefillte institucional me fyerje prej rrugaci Vicidoli Presidentin Bamir Topi dhe Kryeprokuroren e Republikes se Shqiperise Ina Rama per te penguar hetimet dhe per te fshehe krimin makaber ne flagrance atehere!
  6- duke perseritur grusht shtetin institucional safi vetem nje jave me pare kur me urdher te Mareshalit te UDB-se serbe dhe RIA-s – Agjencise Ruse te Informacionit,pjelle e kucedres sovjetike KGB te Putinit, Presidenti i PDSH-se Nishani, kreu i SHISH-it Ajazi dhe Kryeprokurori Llalla komplotuan kunder Kryeministrit, Kuvendit dhe Qeverise se nje milione votave!?
  7- duke mbrojtur nje Agjent te Milloshevicit dhe UDB- se serbe te kapur ne flagrance me dokumente me pohimin e nenshkrimin e vet si ish- ministri I Brendshem e deputeti i sotem i Sali Berishes, si korrieri i tij me ” Stanishicin, dajen e Damir Fazlicit, dhe vete Sllobodan Milloshevicit, qe e katapultuan ate ne krye te Shqiperise edhe me ndihmen e makartistit William Rajerson”, sipas fjaleve te ish- Presidentit te ndjere Ramiz Alia gjate visites se tij te fundit ketu ne SHBA.
  Flamur Noka eshte korrieri i Sali Berishes me UDB-en Serbe, por edhe me Podesten qe krahas PD-se lobon edhe per Beogradin!
  Jo pse Sales i ha Palla per nje hajvan si Muli por sepse ky di me shume se sa duhet per Berishen!
  Si eshte e mundur qe krye-kriminelet e Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Flamur Noka na bejne jo vetem krye- telallin por edhe krye-prokurorin, krye- gjykatesin … e dekriminalizimit ne Shqiperi?
  Cka e dini shqiptaret more krye- kriminela te Shqiperise!?
  Gomare si Flamur Noka, lope hollandeze si Lulezim Basha apo Feld- Mareshalle te UDB- Serbe e Beogradit si Sali Berisha!?
  Dorezojuni vullnetarisht Drejtesise para Reformes sepse perfitoni uljen me nje te treten e denimit!
  Keta socialistet e Rames dhe Metes kushedi se c’kane “kurdisur” me Obamen, Bidenin, me e Drejtesine dhe FBI-ne amerikane me Ambassadorin Lu …. qe dine me shume per ju se ju per vete!
  Mos harroni se Zoti Lu vetem kulturen dhe durimin qe ia keni sosur e ka kinez!
  Por shpirtin,betimin dhe misionin e ka 24 karat amerikan… Edhe kur jane mbrapsht si ne Irak apo Libi, ata e cojne misionin deri ne fund!
  E Reforma ne Drejtesi qe ata kane nise eshte po aq e bekuar sa edhe nderhyrja per Lirine e Pavaresine e Kosoves.
  Ajo do ti sjelle jo vetem shtetin, por edhe sovranitetin shtetit Shqiptar. Nuk mund te kemi asnjerin as tjetrin sa te kemi ligj mbi ligjin impunitetin dhe Saliqin!
  Si Obama edhe Biden, edhe Kongresi edhe ambasadori Lu Jane betuar me dore tek Zoti e Kushtetuta amerikane!
  Ne kapakun e saj shkruhet ” Ne populli, me popullin, per popullin…!
  De jure pak a shume thote ashtu edhe ajo e Shqiperise!
  De facto ajo eshte kthyer ne ” Ne Saliu, me Saliun, per Saliun…l”
  Nga Kushtetuta e Partise- Shtet per 45 vjet eshte kthyer ne Kushtetuten e Njeriut- Shtet, Sali Berisha tash e me shume se 25 vjet!
  Populli eshte sovrani, me sovranin e per sovranin” Jo me kusarin e per tiranin!
  A mund te kete sovranitet pa rrenjet e shpirtin e tij sovranin?
  Mos harroni as Zonjen e nderuar Vllahutin! Ajo nuk eshte Dora Bakojanis e Athines!
  Eshte “Dora Hekuri” e BE-se!
  Ua kemi pru ne maje te hundes me keta krye- kriminele makaber qe i kane korruptuar edhe vete fjalet korrupsion e Impunitet me korrupsionin e impunitetin e tyre te tejskajshem!

  Sent from my iPhone

  Reply to this comment
 6. Vëzhguesi F. June 7, 19:26

  Hhaha! Pinjolli i Metes! Po ju politik dhe ger vere beni gjithe kohen, ky na vjen e na bene interesantin. Po pse mor minister leshi, pse nuk u prononcove me vendimin prokurorise se dy uje dhe nje kos, per haleatin tend te dikurshem , kriminelin Berishe, kur thirrjet e tij per armatosjen e popullit dhe lufte civile i kosideroi vetem si qendrime politike. Ptfu rrace e felliqur, karkalece te ndyre politik qe hiqeni si zeusa!

  Reply to this comment
 7. ALBAN DEGA June 7, 19:27

  From: [email protected]
  Date: May 21, 2016 at 7:41:14 PM

  Pak hajgare ne kete kohe kolere :

  “BOMBAT E PERGJIMIT” DHE PORDHAT E NASTRADINIT

  – Adriatik Palla dhe prokuhorat e tij vazhdojne hetimet… Pse!?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sot ra zjarr ne pallatin ku banon Sali Berisha … Alarm !
  Te dyshuar kryesore jane Edeskovari dhe Sajeshullazi… I treti i musketiereve ne radhe eshte Erion Veliaj” sipas fonogramit urgjent te “Qytetarit Dixhital ” Kolonel Sales drejtuar Mareshallit Berisha dhe kapterrit Bujar Nishani.
  Lajmi konfirmohet edhe nga shefi i SHISH-it Visho Ajaz Gazidede.
  Kryeprokurori i Republikes se Lazaratit Adriatik Palla ( shkurtim i fjales Rrumpalla … ose Palla e Ariut ) , qe nuk ka lene asnje krim te rende pa zbuluar, hetuar e kopsiitur me sukses si ato te Kusarise 500 milione euroshe te Autostrades se Kombit te CEZ-it, te masakres se 26… viktimave te Gerdecit, te kater protestuesve te ekzekutuar pa gjyq e pa asnje faj me 21 Janar 1911, te miliona euoreve te Arben Imamit per reklama te Klanit e co. dhe per pajisje pergjimi te kunderligjshme per SHIU-n, megaskandalet e Ardian Fullanit, Genci Pollos, ekzekutimin makaber te bankierit Artan Santo nen hunden e Presidences, Kuvendit dhe Kryeministrise, per minimin e gjyqtarit Konomi ne mes te dites per diell e ne qender te Vlores me C-4 ahst si te ish- kryetarit te PDK-se se Malesise se Madhe Aleksander Keka…
  Aq i sukseshem ka qene sa ka harruar edhe te beje apel per deshtimin e dosjes se Fullanit e qindra te tjera qe kane zene pluhur ne zyrat e tij… dhe ” tani nuk mund te bejme asgje”, sic i tha pa piken e turpit “Zerit te Amerikes” gjate vizites se suksesshme ne SHBA ku nuk e priten as portieret e FBI-se amerikane. Si mund te takonin syshqiponjat amerikane nje buf kenetash qe e ka zene kllapia mbi dosjet madhore te krimit dhe korrupsionit qe ben mu .
  Nuk ka faj! Eshte teper i zene me deklaratat kunder reformes ne Drejtesi se bashku me Mafian Politiko- familjare te Familjes… Konflikt i hapur interesi dhe veprimtari destabilizuese e antikushtetuese e mirefillte !
  Por ai eshte hazer xhevap, rrufe e vertete sa peshperijne tutoret dhe monitoret e tij mafioze….
  …Sapo leshon nje pordhe Plaku i Vicidolit…. Palla zgjohet dhe versulet si rrufeja dhe bashke me median ne sherbim te familjes i ben ato “bomba atomike ”
  Jo vetem aq… Por edhe kerkon te marre ne pyetje dhe i shpalle si te pavlefshme deklaratat e shefit te sherbimeve sekrete italiane, nje nga 11 me te fuqishmet ne Bote per pajisjet sterbvitore qe i kishte nenshkruar Presidenti i sotem Bujar Nishani qysh ne vitin 2008 kur ai ishte Minister i Brendshem sigurisht edhe me miratimin e Berishes pa te cilin as sot ai nuk Ben as shurren…
  Shkon deri aty sa edhe kerkon pergjigjet me shkrim te tij per pyetjet te Prokuhorave te Plepave te Tiranes!
  Shashka per te terhequr vemendjen dhe fituar kohe per grushtin e deshtuar institucional te shtetit te komanduar nga Mareshalli Berisha dhe zbatuar nga kapterri Bujar Nishani ne bashkepunim me kreun e SHISH-t, Visho Ajaz Gazidede dhe Prokurori i Pergjithshem Adriatik Llalla per “pajisjen e pergjimit’ qe Edeskobari e Sajeshullazi u kishte vendosur 385 shtetareve te vet dhe opozitareve te reformave ne drejtesi,
  “Bomba” e pergjimit na doli nje pordhe me shume te Plakut te Vicidolit!
  Po zjarri i sotem!?
  … Pas hetimeve doli se Sales i ishin djegur fasulet qe i sherbjne si lende te pare, lexo barut per ” bombat” e tij
  Hajde Palla Rrumpalla hajde! Hajde Palle Ariu hajde !

  Reply to this comment
 8. Arber Iliri June 8, 01:17

  Nje gjyqtarci shitur me kohe nuk mund te vendose per keto ceshtje, vendim i pavlefshem, ceshtja duhet te ndiqej nga Prok.Pergj. dhe Gjykata e larte , cfare idiot ligji, nje palo deputet pa fare rendesi gjykohet nga Gjyk. e larte dhe Drejt.Pergj. i Policise nga nje gjyq.koti.Nuk e kuptoj.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*