Manjani ironizon Ruçin: Nuk shkarkohet presidenti me kushtetutën e Fierit

June 16, 2017 13:00

Manjani ironizon Ruçin: Nuk shkarkohet presidenti me kushtetutën e Fierit

Pas deklaratës së fortë që kreu i grupit parlamentar të PS-së Gramoz Ruçi bëri nga Fieri, duke thënë se “Meta do jetë i pari president që do të provojë shkarkimin”, ka reaguar ish-ministri i LSI-së.

Ylli Manjani në një postim në rrjetin social Twitter, i kujton Ruçit se me Kushtetutë shkarkimi i Presidentit kërkon 93 vota, duke nënkuptuar kështu se kjo është e pamundur.

Nuk e di për kushtetutën e Fierit, por ajo Shqipërisë thotë se: Shkarkimi i Presidentit të Republikës vendoset nga 93 deputetë”, shprehet Ylli Manjani.

June 16, 2017 13:00
Komento

11 Komente

 1. ruci June 16, 13:14

  po me fshatrat e SKRAPARIT mundet o intelektual.

  Reply to this comment
 2. Robi June 16, 13:26

  Po mire mor Yll bandilli, perpara duhej te na tregoje se cfare kushtetute do perdore LIKE Floriri per te mos dekretuar qeverine, kushtetuten e Skraparit qpo ate te sateme?

  Reply to this comment
 3. dada June 16, 13:32

  sa injorant qe je more Manjani PD+PS nuk I bejne 93?

  Reply to this comment
  • Drejtesia do te behet doni apo nuke doni ju,o mije kenetash dhe mostrash qe ju bejne avokatine June 16, 15:34

   O dada…,te jete per PS-ne e PD-ne Meta rron dhe 100 vjet, biles dhe ne poltronin e presidentit,si president i rizgjedhur,nga ato qe kushtetuten e kthyen ne nje leter higjenike deri me sot.dada nuke jane Ps dhe Pd-ja qe largojne Meten nga poltroni i presidentit,por hapja e dosjeve te krimit e superkorrupsionit qe i jane mbyllur nga presidente,kryeminitra e parlamentare si dhe gjykates e prokurore me kalin afatesh dhe “mungese provash”,megjithse keto sikurse krimi i Nishanit ne ish shkolla e bashkuar te oficereve, jane te deshumara me ze,figure e deshmi te gjalla sa istitucionale aqe dhe popullore dhe nga media.Te besosh per ndershmeri tek dy banda blu-roze,ps-pd, sa korruptive aqe dhe kriminale,kjo nuke eshte padije por bashkepunim me djallin,pra bashkefajesi.A e din ti o dada,se Reforma ne Drejtesi u kerkua me force nga SOVRALI,USA dhe BE-ja,vetem nga se PS-ja dhe PD-ja ne unison me L=leshin,S=sumes=I=Ilirit dhe republikanen pa republikane te Mediut morntuan istitucionin e pandeshkueshmerise ndaj riciklimit te botes e krim-korrupsionit-imoralo-politik ne te tre pushtetet,plus pushtetin lokal,biznes dhe ate pjese te medias qe si lavatrice vazhdojne te pastrojne leket e piset,duke ushqyer ekstremizmin e terrorrizmin ne c’do vend te botes.Mjaft me,tashme ka ardhur koha qe pika te vihet mbi I-ne,ku shteti i se Drejtes te vulose fundin e tyre dhe ky do te jete nje fund i shpejte i turpshem dhe pa kthim.

   Reply to this comment
 4. Moisi Golemi i PD June 16, 13:53

  Ajo dhe rregullohet o juristi pi Peshkopie,se 75 +23 = 98.E kupton vete se kush jane.E ke shkollen e Fatos Nanos ti.

  Reply to this comment
 5. Beqo June 16, 14:00

  Po ku Manjaku cfare kerkon kur Lsi nuk ja var fare.

  Apo ja var apo sja var Ai ben detyren si zagar.

  Reply to this comment
 6. Brace June 16, 14:04

  Gramos Ruci ne foto si Komisar Katani……

  Manjani ne foto si Dru me Preh……

  Reply to this comment
 7. Brace June 16, 14:07

  Rama hoqii.

  Nje Druvar nga Drejtesia.

  Reply to this comment
 8. Ca thu............. June 16, 14:28

  Shqiperia ka nevoje per 2 Parti PD e PS.

  njelloj si USA.

  Kemi 8 vjet qe luftojme me nje Plesht

  me Bllok ne dore.

  Hop ketu e hop atje/
  e kap , po te shpeton/
  ben mire ,kush e Lufton. (hajduti Meta)

  Reply to this comment
  • Drejtesia do te behet doni apo nuke doni ju,o mije kenetash dhe mostrash qe ju bejne avokatine June 16, 15:02

   Ca thu…….qe Shqiperia ka nevoje te behet si USA kjo eshte mese e vertet,por mos harro se ne USA ka dhe parti te tjera,o tyc,o pjelle e jashteqitjes shqiptar ne dite e vite.Te reklamosh si zgjidhje e me te mires brenda bandave superkriminale e superkorruptive PS e PD,kjo nuke eshte jo vetem normale,por as e moralshme pa u ndeshkuar ujqerit e cakejte qe vazhdojne e sundojne dhunshem ne Tiranen zyrtare deri me sot.Po mor ca thu….Meten e shpetuan dhe e bene president te zgjedhur perseri per ta shpetuar, keto qe deshiron ti pd-e ps-ja bashke,qe montuan me ndergjegje nga fuqia e pushteteve te botes se krim-korrupsionit-imoralo-politik ne te tri pshtetet istitucionin e pandeshkueshmerise. Mjaf me,zgjidhje brenda jashteqitjes shqiptare,pra te bashkimit nje muti te ndare ne copa PS-PD=PPSH, qe kane lare me gjak kalldremet shqiptare deri me sot,ku me demostrativja ishte vrasja e kater protestuesve paqesore me duar ne xhepa ne Bulevardin Deshmoret e Kombit,mos ardhte kurre pa u denuar lideret e tyre te binjakezuar me ndergjegje me ze,figure e deshmi te gjalla sa istitucionale aqe dhe popullore e mediatike,me boten e krim-korrupsionit-imoralo-politik ne dite e vite.Harresa eshte perdhosje vetes,familjes dhe moralit njerezor,kujtesa me e dijes dhe e zhvillimit njerezor.Jane mijra nena e gra te veshura me te zeza,dhe mijra femilje jetim,si dhe nje pasuri kombetare e private e tjetersuar dhe e grabitur nga bandat kriminale roze-blu,qe kerkon drejtesi dhe jo avokatine ndaj djallit,qe do te thote bashkefajesi.

   Reply to this comment
 9. Adih June 16, 20:10

  Ju lut…..???

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*