Manjani: Procedim çdo gjyqtari që ndodhet në “listat amerikane”

March 3, 2016 11:04

Manjani: Procedim çdo gjyqtari që ndodhet në “listat amerikane”

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani deklaroi pak më parë se ai është gati që të bashkëpunojë me ambasadën e SHBA-së për identifikimin e gjyqtarëve të korruptuar.

I ndodhur në një takim me gjyqtarë të lartë të rajonit, i pyetur nga gazetarët ministri shtoi gjithashtu se është gati që të procedojë dhe shkarkojë cilindo gjyqtar që ndodhet në listat e refuzimit të vizave të SHBA-së.

Unë jam gati që të nis procedurat e shkarkimit dhe procedimin për cilindo gjyqtar që gjendet në lista të tilla”, tha ministri i Drejtësisë.

March 3, 2016 11:04
Komento

11 Komente

 1. MH March 3, 13:02

  Dueli: Donalt Lu dhe Ministri Manjani!

  Ketu luhet shah miqesor por te idhet ne fushen Albania.
  -Donald Lu,jep sha:Po refuzojmë dhe anulojmë vizat për gjyqtarë të korruptuar. I pari në listë, Gjin Gjoni?

  -Manjani godet per mat: “Procedim çdo gjyqtari që ndodhet në “listat amerikane”.

  Tifozet ne pritje perfundimtare nga do anoj loja akrobatike e shahut.

  Reply to this comment
 2. Akili March 3, 13:24

  Shume gallate.Pse o ministro nuk i dini ju?I di ambasada dhe nuk i di shteti?Dihet qe ju beni rolin e te paditurit,dhe perdorni shprehje te tipit,ka te corruptuar,por jo te gjithe,shumica jane te ndershem.Ndersa realiteti eshte ndryshe,Jane te Gjithe.Shikoni si jetojne,cfare kane etj.Gjyqtari me i “ndershem” ne Shqiperi ka 1 Milion Euro.

  Reply to this comment
 3. Bilua March 3, 14:54

  Z.Mister :Ne listen e abasades se SHBA ne Tirane nuk ka vetem te koruptuar por edhe ata qe jane kunder politikberjes se ketij shteti.Lind pyetja po keta do ti çoshe per proçedim n.q.se u refuzone vizat kjo abasade?

  Reply to this comment
  • Lura March 3, 17:18

   Manjan. Leri pordhet. Pse pret te te thote amerika. Nuk i di ti kush eshte i koruptuar. Ata i di dhe bufi.

   Reply to this comment
 4. une March 3, 16:26

  Manjani ministri me i mire i kabinetit Rama deri me sot prej 23 qershorit.
  i vetmi qe i ka rene kokes korrupsionit dhe ka respektuar institucionet e shtetit ne menyre te vecante KLSH sic e thote ligji

  Reply to this comment
 5. MH March 3, 16:57

  Manjani nuk ka lende te pare per ushtrimin e drejtesise.
  Pret import nga USA. prodhime shkelje drejtesie nga gjyqtaret Albania.
  Krijo brumin tend o, Manjani parase ti bllokojne viza amerikane.Pastaj ti hysh bashkpunimit me Ambasaden.

  Reply to this comment
 6. LILOLABJA March 3, 17:00

  Zoti Manjani !
  Do deshiroja te dija nga kush paguheni ju ,nga taksa paguesi shqiptar apo ai amerikane?.Hiqni ore dore nga keto deklarata te neveritshme ,do beje drejtesi vetem aty ku do padroni.Te kemi dhjere ty dhe ambasaden me drejtesine qe perfaqesoni.Drejtesia nuk ka 200shpejtesi, nje te listes te ambasades, nje te CIA-S,nje te NSA,po listen e gjate qe ju dha populli ne 23 Qershor a do ta llogarisni ndonjehere ore urjahiper apo jo ?Ju ju intereson vetem mo i ndodh gje ndermarjes se ,se kontrates me popullin i keni bere m…..S’keni faj vazhdoni teatrin se ai popull fle ne kembe dhe lejon qe me nder çdo Manjan te bej deklarata kaq te peshtira qe si benin as xhandaret e kohes se Zogut .Medet ku eshte katandisur ky shtet te kete minister dhe nje halabak si ky Manjani .
  Po pse se fillon me krye krimin por e ke filluar me gjykatesit ? Apo deri ne kete nivel te ka dhene te drejte ambasada ?Kopil je o Manjan qe te rrish gjate ne pushtet di kujt ti ulesh kurrizin dhe ti kujt ti tregosh gjoksin .Drejtesi ne ate vend ben vetem revolucioni qe te shpetojme njehere e mire nga rraca juaj e qelbur qe keni 25 vjet qe i vute kazmen ketij vendi.Qofshi te mallkuarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

  Reply to this comment
 7. doktorri i shqupit March 3, 20:42

  Kesaj i thone ti lepishe prapanicen amerikes!

  Reply to this comment
 8. Arben March 3, 21:26

  OPO TALLNI B…. ME KETE POPULL.

  PO ME LLALLEN QE FLE GJUME MBI KETO DOSJE????!!!!!

  Q….. MAMANE KETIJ POPULLI SE TE QUAN BABA.

  Reply to this comment
 9. buçet e shqupit March 4, 08:13

  o manjan aman ore vetem xhin xhonin e sales lereni te shkoje ne amerike se dergon paret e ilirir tend dhe paret e saliut a ke byth ta ndalosh ti mos fol kot se je nje gogol

  Reply to this comment
 10. N.VJOSA March 4, 08:58

  Minister primitiv dhe servil deri ne kockë!
  O Manjan servili e karieristi,
  po çfarë është Shqiperia, shteti i 52-të i Shteteve te Bashkuara te Amerikes?!…
  Shqiperia denon dikë që shkel ligjet e Republikes se Shqiperise dhe jo kë do Amerika!!!!…
  Pa pikë dinjiteti!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*