Furtunë shkarkimesh në Zyrën e Pronave në Shkodër, pak orë pas kallzimit penal të KLSH

January 22, 2016 16:51

Furtunë shkarkimesh në Zyrën e Pronave në Shkodër, pak orë pas kallzimit penal të KLSH

Pak orë pasi Kontrolli i Lartë i Shtetit kallëzoi penalisht në Prokurori 14 zyrtarë të Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme në Shkodër ka ardhur edhe shkarkimi i tyre.

Ministri i Drejtësisë ka firmosur urdhrin e largimit të menjëhershëm nga detyra të të gjithë punonjësve që KLSH akuzon për shkelje.

Manjani përshëndeti KLSH-në dhe nxiti prokurorinë të thellojë hetimet dhe të sqarojë përgjegjësit.

Ai i kërkoi ZVRPP-së të bashkëpunojë me prokurorinë për hetimin e plotë të çdo transaksioni të dyshimtë – bën me dije MD. /Dita/

January 22, 2016 16:51
Komento

9 Komente

 1. Il mediterraneo January 22, 17:23

  Ore shume seriozisht e ka marre ky Manjani. Do ti beje vend vetes ne publik si zyrtar serioz si duket. Kujdes se mos prek dhe Ilir Floririn o cun..

  Reply to this comment
 2. . January 22, 18:04

  shyqyr qe u mor njehere seriozisht Kontrolli i Larte i Shtetit se “shteti” ka ngritur dhe oaguan “kontroll” po kur kontrolli nxjerr perfundimet, “shteti” fsheh koken ne batanije dhe pjerdh

  Reply to this comment
 3. arsen January 22, 18:05

  mir fort e ka ba
  aty n shkoder eshte nje qelbersillek i paimagjinushem me pronat
  dhe kta t rilindjes kan len ende te livazdhisin njerzit e Topalles.
  me sa duket ndajn paret e korrupsionit bashk
  te veproje ky minister edhe ne zyrat e tjera te pronave se ku ka pun pronash esht qelbur peshku keq

  Reply to this comment
 4. socialisti fierak January 22, 18:07

  po mos ishte i LSI, do thosha nje bravo te madhe per ket minister qysh kur ka ardhur ne ket detyre

  Reply to this comment
 5. alban January 22, 18:09

  ec aty LSI-ja po i hapka ca vende pune me duket 🙂

  Reply to this comment
  • administrata January 22, 18:11

   ore te tregonte kaq vendosmeri me te korruptuarit edhe ndonje minister i PS-se pa do ti thosha hallal qumeshti nenes.
   Ata pederastet e PS-se kane lene gjithe dallkauket e Saliut neper zyra.
   Dhe rrine sillen verdalle si pordha neper breke, rrine ne pune deri ne 2 te nates sepse nuk u bindet njeri.
   Njerez pa autoritet, as marrin ere fare nga punet e administrates. Ndaj dhe keto kontrollet e KLSH-se i kapin gjithmone gabim. Jane zero absolut ne lemin e zyrokracise

   Reply to this comment
 6. maku durrsaku January 22, 18:21

  nuk ben njeri as gek as mek kur urdherat e shkarkimit vijne nga keta ministrat e LSI
  kur shkarkohet ndonje ne ministrit qe drejton PS, nami i zi, shkon puna deri ne rrahje fizike

  Reply to this comment
 7. klea January 22, 18:35

  Juristi Mesi ju ka shpetuar zoti minister????edhe pse i keni ne zyre denoncimet per te akoma ska reagime ndaj tij.Ai bashke me Spartakun(ing)dhe ish drejtorin(djalin e gjinit te famshem) kane bere namin duke mbivendos prona,duke futur ne grindje apo hasmeri njerez te pa fajshem,apo edhe shpenzuar para kot.Me dore te hekurt zoti minister,

  Reply to this comment
 8. Arben January 22, 21:04

  STIL I NJOHUR, DERGO ME PARE KONTROLLIN E SHTETIT DHE PASTAJ FURTUNE TE HEQIN TE TJERET PER TE VENDOSUR TE TANET.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim