Manjani sulmon ashpër ambasadorin Lu: Në Amerikë po flitet shumë për ju…

April 6, 2018 12:59

Manjani sulmon ashpër ambasadorin Lu: Në Amerikë po flitet shumë për ju…

 

Ambasadori amerikan Donald Lu foli me emra kur kritikoi disa politikanë për qasjet e tyre ndaj komunitetit LGBTI.

Ai përmendi ish-ministrin Ylli Manjani, deputetët e PD Tritan Shehu e Oriola Pampuri të cilët sipas Lu duhet të bëjnë kujdes me deklaratat pasi do të japin llogari para elektoratit.

Por kjo me sa duket nuk i pëlqeu ish-ministrit të LSI Manjani i cili ka sulmuar ashpër ambasadorin.

“Në vijim të mos shfokusimit, një përgjigje për Ambasadorin Amerikan që ka më shumë përparësi LGBT:

Edhe unë zoti Lu, po ndjek me vëmendje debatin në Amerikë për përfshirjen Tuaj në dorëzimin e Sistemit të Drejtësisë së Shqipërisë në duart e Qeverisë!

Kjo është më e rëndësishme!

Ndjesë që nuk debatoj dot me ty në Kuvend sepse nuk jam deputet!”.

Manjani ka qenë mjaft kritik edhe në të shkuarën me ambasadorin Lu, për përfshirjen sipas tij më shumë seç duhet në politikën shqiptare.

l.h/ dita

April 6, 2018 12:59
Komento

6 Komente

 1. Epo kjo pune April 6, 13:14

  o “parimor”, ku ishe kur ndodhi 21 janari dhe dhenia e detit… flije. Kemi dhe ne rezerva plot per shume gjera por duhet ruajtur etika dhe shume nga ju “elita” nuk e keni kete gje.

  Reply to this comment
 2. star April 6, 15:12

  Manjani sulmon LU??? Hapu dhe’.

  Reply to this comment
 3. Arben April 6, 15:17

  Manjan, Ju dhe bashkepuntoret tuaj,ose shefa tuaj skeni ku ti justifikoni leket e vjedhura dhe shpenzoni para per baltosjen e aleateve tane qe na kane ndihmuar e po bejne perpjekje maksimale per te na afruar me kulturen perendimore. Hajdudi sdo rend, transparence dhe rregull shoqeror, e ketu nuk behet fjale per hajdude xhepiste autobuzash, por hajdude potente qe i shohim ne ekrane tv si burrat me te mire e te ndershem te kombit.

  Reply to this comment
 4. taku April 6, 16:37

  Manjaku qenka I pari ne liste,,
  Shume po lef ,
  E ka nga.halli ky lloj surrat muti,,

  Reply to this comment
 5. Mark .U.K April 6, 17:24

  I para qe akuzoj ambasadorin LU ishte Adriatik Llalla per marrje lekesh nga qeveria shqiptare.Ambasadori foli me shetin e vete dhe sajoj akuzat.Se shpejti do dalin sheshit si ky si ambasadorja e BE Romana Vllahudin nese jam i sakt te mbiemri.Kush finacoj per vilen e saj ne Tirane?

  Reply to this comment
 6. Budallenjte dhe plepat behen te gjate April 6, 21:54

  E hengri dhe ky idioti. Nongrata. I mori Loja ere si dhalles.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim