Manual për kryetarët e bashkive

May 13, 2016 19:20

Manual për kryetarët e bashkive

Menjëherë pas shpërthimit të skandalit të Shukriut, një dokument strategjik për përdorim të brendshëm ka nisur të qarkullojë ndër kryetarë të djathtë e të mëngjër.

Dokumenti jep udhëzime se si duhet të sillet një kryetar bashkie në të ardhmen – raportojnë Gojët e Liga:

1) Mos firmosni vendin e punës, pa mbaruar “punë” më parë

2) Mos ikni 4 orë larg për 5 minuta punë

3) Mos tregoni historitë e kaluara

4) Mos flisni me përçmim për gruan nëse s’keni mbaruar “punë”

5) Mos i mbani makinat me xhama të zinj, transparenca mund t’ju shpëtojë

6) Sido që të jetë, kontrolloni njëherë brekët para se të dilni nga shtëpia

May 13, 2016 19:20
Komento

2 Komente

 1. partia ime May 16, 19:22

  Partia Ime

  Atë, qe dot s’ma jepte kush

  Partia ime, ti ma dhe!

  [Dy vargjet e pare te poezia Partia ime,
  marre nga “Autobiografia e Ismail Kadarese ne vargje”, arkitekti, poeti, dinjitoz, P Kolevica]

  Reply to this comment
 2. dashuria May 17, 09:21

  Se me kujtoi ky komentuesi Ismahil Kadarene; Lexoni gazeten Tema, jo sot por ne çdo kohe dhe kudo qe shkruhet per Ismahilin nuk ka hapsire per te komentuar gazeta Tema. Del Pyetja pse? Ndoshta gazeta Tema nuk lejon qe Ismahil Kadarene ta kritikoje ndonjeri dhe keshtu me mire nuk lejon komente. Sot ishte nje shkrim i Mentor Kikise qe thoshte se bota nuk ka per te lindur me si Ai. Si duket babai Ismahilit nuk i ka pase breket te grisura me vrime dhe njerez te tille jane te rralle, ne mos nuk gjenden ne planet. Kjo çeshtje po na hap pune se do detyrohen burrat qe te çpojne nga nje vrime ne breke me punto per te ngelur pasardhesit e tyre si Ismahili: specie e rralle qe ruhet nga gazeta Tema.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*