Maqedonasi vetëvritet në restorantin e tij në Gjermani

August 7, 2016 13:36

Maqedonasi vetëvritet në restorantin e tij në Gjermani

Një i ri maqedonas i armatosur ka vrarë veten në një restorant në Gjermaninë jugperëndimore këtë të diel, raporton “Reuters”.

 Gazeta “Bild” shkruan se personi i cili drejtonte restorantin e “Dubrovnikut” në qendër të qytetit u kishte bërtitur të gjithëve që të largoheshin.
Zyrtarët thanë se ai dukej të ishte në një “situatë të jashtëzakonshme psikologjike” dhe nuk ka pasur indikacione se kishte lidhje me ndonjë episod terrorist.
“Personi mendohet të ketë qënë djali i ligjshëm i pronarit të restorantit- tha një zyrtar- Ai është me origjinë nga Maqedonia, por ka jetuar në Gjermani për shumë vite”.
August 7, 2016 13:36
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*