Maqedonia e Veriut, Basha: Hap historik për konsolidimin e rajonit!

January 11, 2019 20:44

Maqedonia e Veriut, Basha: Hap historik për konsolidimin e rajonit!

Kreu i PD, Lulzim Basha ka përshëndetur miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Kuvendi i Maqedonisë duke u quajtur zyrtarisht Republika e Maqedonisë Veriore. Përmes një postimi në Twittter, Basha thotë se ky akt i përgjegjshmërisë së lartë politike është një hap historik për konsolidimin e rajonit.

“Përshëndes votimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë Veriore. Ky akt i përgjegjshmërisë së lartë politike është një hap historik për konsolidimin e rajonit si pjesë e familjes Euroatlantike që forcon paqen, sigurinë dhe vlerat demokratike”- thotë Basha.

l.h/ dita

January 11, 2019 20:44
Komento

1 Koment

  1. hahahahaha January 11, 20:57

    doli dhe surratUturaku !

    po kush e pjerdh kte funderine rrugesh

    se cfar thot ky mut

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*