Zaev: MV në zgjedhje, BE problemet e saj, ne përgjegjësitë tona

October 19, 2019 12:44

Zaev: MV në zgjedhje, BE problemet e saj, ne përgjegjësitë tona

Në mesditë, kryeminisri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, doli në një konferencë për shtyp, pas Jo-së europiane për hapjen e negociatave.

“Falënderojmë shumicën e liderëve të Evropës. Të tjerët nuk e mbajtën fjalën dhe nuk dhanë datë. Ky është një vendim i tyre, mund të kenë problemet e tyre, por  edhe ne jemi përgjegjës, ndaj kjo kërkon nga ne reagim serioz. Secili politikan duhet të jetë përgjegjës, unë i pari ndjej përgjegjësi para qytetarëve, në emër të kësaj përgjegjësie, vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare.  Ky do të jetë propozimi im në mbledhjen me krerët e partive. Ëndrra evropiane e Maqedonisë nuk do të shuhet”- tha mes tjerash Zaev.

Sipas Zaev, ka dy rrugë, rruga drejt BE-së dhe dhe miqësisë me fqinjët ose rruga e konflikteve edhe me fqinjët edhe me miqtë ndërkombëtarë. Këtë zgjidhje, duhet ta bëjnë qytetarët.

“Unë jam i gatshëm, partia ime është e gatshme, ekipi im është i gatshëm, ne nuk do të dorëzohemi”, tha mes tjerash Zaev duke kërkuar edhe një mandat nga qytetarët.

o.j. / dita

 

October 19, 2019 12:44
Komento

12 Komente

 1. Adih October 19, 13:37

  Bravo z kryem i Maqedonise.Me KARAKTER DHE ME DINJITET e jo si politikanet zhgaravina e te pa pergjegjshem Shqiptare.

  Reply to this comment
  • Raimond vlonjati October 19, 23:11

   Kjo tregon qe ky e paska merituar me te vertete te jete pjese e BE-se

   Me kete vperim ky diskretitoi EDI RAMEN , dhe ju thote BE, qe une nuk jam si Rama

   Reply to this comment
 2. Ardjan October 19, 13:59

  Na hapi punē! Prit kur tê jap dorehqjen ky yni tani ! Ka sedêr të keqe ky yni, ka namuz.

  Reply to this comment
 3. Zen October 19, 14:04

  Nga e gjetet ju te Dites qe MV shkon ne zgjedhje???????????????????!!!!!!!!!!!!!!!! Ai thote do propozoj

  Reply to this comment
  • Vlora1912 October 19, 15:08

   Eshte paksa e Cuditshme per mua si Shqiptar, te shikoj nje Kryeminister duke deklaruar dorheqjen, dhe ne Sfondin e podiumit nga ben deklaraten lexohet Qart Dhe ne Shqip:

   Qeverria r Republikes Se…..

   ..(Nuk eshte qeverria jone, dhe deklaruesi nukneshte Shqiptari kryeminister, pavaresisht Lgos ne Shqip te qeverris se tij.

   Per te gjithe ata Pseudo Shqiptar, patriot tallavaje e tatuazhi, perdorus drogrash, Rilindo mashtrues etj…etj;

   A e kuptoni dot dallimin?
   A e kuptoni sa para nesh jan ata?

   Edhe pse e pesuan per fajin ton, din te jen serioz dhe marrin vendime te tilla.

   Reply to this comment
 4. Adih October 19, 14:11

  ..

  Reply to this comment
 5. mirel October 19, 18:41

  Ktheni syte pak nga Maqedonia ju shqiptaret e Ramutit, pastaj mendoni per BE..

  Reply to this comment
 6. zbrisni ne Tokë October 19, 19:40

  Nuk e ka dhene doreheqjen dhe s’do shkoje ne zgjedhje te parakoheshme. Do vazhdoje te qeverise. Mos genjeni njerzit kot.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim