Maqedonia ka 35 multimilionerë

Redaksia Online June 17, 2013 09:58

Maqedonia ka 35 multimilionerë

Në Maqedoni janë 35 multimilionerë që kanë një pasuri me një vlerë prej 4 miliardë dollarë.

Kjo bëhet e ditur sipas një raporti vjetor të World Ultra Wealth Report 2012 – 2013, ku është publikuar numri i multimilionerëve, që nuk ka shënuar ndryshime.

Në këtë grup të multimilionerëve hyjnë njerëzit që kanë një pasuri me vlerë më shumë se 30 milionë dollarë.
Kroacia është vendi lider në rajon, që ka numrin më të madh të multimilionerëve, 260 veta gjithsej. Në Serbi ka 90 multimilionerë, në Malin e Zi 21 dhe në Bosnjë 85 multimilionerë.

Numri më i madh i multimilionerëve në Evropë është në Gjermani, ku ka 15 770 multimilionerë.  / INA

 

Redaksia Online June 17, 2013 09:58
Komento

2 Komente

  1. Titi June 17, 10:15

    Po shipnia sa ka???

    Reply to this comment
  2. Gramoz June 18, 00:12

    GJAPRIT NUK I DUKEN KEMBET NE I KEMI MAFIZE PO FAKTI ESHTE SE MAFIA JONE E PASURIA E TYRE DUHET TE JETE MARAMENDESE GJITHESESI ME MADHJA E KETYRE TONEVEPER MYNYREN SI I KANE VENE PASURI KANE DY METRO VEND

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*