Marchisio, drejt kampionatit portugez

August 30, 2018 17:18

Marchisio, drejt kampionatit portugez

Mesfushori i kombëtares italiane, Claudio Marchisio është kthyer tashmë në një prej objektivave të shumë skuadrave europiane.

Porto është skuadra e parë që kontaktoi ish-mesfushorin e kampionëve të Italisë, e një takim këtë javë do të formalizojë detajet ekonomike mes palëve.

Gazeta “A Bola” shkruan se synimin për të firmosur me Marchision e ka edhe një tjetër skuadër portugeze, Benfica, që favorizohet nga kryeqyteti dhe pëlqimi i familjarëve të lojtarit.

E ardhmja e Claudio Marchisio-s pritet të qartësohet brenda muajit shtator.

s.a/dita

August 30, 2018 17:18
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*