Marchisio merr numrin 10 në Rusi: Që fëmijë e adhurova në supet e Del Pieros

September 10, 2018 13:46

Marchisio merr numrin 10 në Rusi: Që fëmijë e adhurova në supet e Del Pieros

 

Claudio Marchisio zyrtarisht filloi aventurën e tij të re në Rusi. Ish-mesfushori i Juventusit, me numrin 10 mbi supet e tij, ka debutuar gjatë ndeshjes miqësore mes Zenitit dhe Kazakhs të Kairat, duke luajtur dhjetë minuta në vend të Kranevitter.

Marchisio, siç është raportuar nga “Sky Sport”, ka lëshuar edhe deklaratën e parë si lojtar i Zenit: “Iu bashkova një tjetër klubi të madh në karrierë. Trajneri më dha disa tregues se si të luaja sot, në këtë miqësore, por do të duhet të jem në krye, për të dhënë më të mirën time në fushë”.

Më tej, Marchisio shpjegon zgjedhjen e fanellës me numrin 10: “Unë e di se ky është një numër i fuqishëm në futboll, por ai që ka qenë gjithmonë idhulli im më bëri të zgjedh në këtë mënyrë. Këtë fanellë e pashë si fëmijë mbi supet e Del Pieros dhe për këtë arsye, me respekt të madh për të vendosa të mbaj numrin 10 te Zeniti”.

Vendimi për të ndryshuar numrin e fanellës, megjithatë, siç theksohet në mediat sociale nga i njëjti mesfushor, është gjithashtu një shenjë tjetër e shkëputjes me të kaluarën e afërt. “Ju nuk mund të filloni një kapitull të ri në jetën tuaj, nëse vazhdoni të lexoheni me numrin e fanellës së fundit, prandaj tashmë jam “10”, – shkruan Marchisio në Instagram. Shkurtimisht, e kaluara bardhezi, edhe pse prej më shumë se dy dekadash, është hedhur pas krahëve nga “Princi”.

a.s/dita

September 10, 2018 13:46
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin