Marcos Pizzelli: Jam dakord me ata që bërtisnin “Turp” në ndeshjen me Shqipërinë

October 12, 2015 20:09

Marcos Pizzelli: Jam dakord me ata që bërtisnin “Turp” në ndeshjen me Shqipërinë

Mesfushori i përfaqësueses së Armenisë Marcos Pizzelli komentoi disfatën ndaj ekipit kombëtar të Shqipërisë (0:3), në ndeshjen e fundit kualifikuese të Euro – 2016.

“Ne e dinim se Shqipëria qysh në minutat e para do të hidhej në sulm, sepse u duhej fitorja. Trajneri na e tha këtë gjë në dhomat e zhveshjes, por ne jemi fajtorë. Duhej të luanim me kujdes. Nuk mund të them se ndeshjet tona gjatë fazës eliminatore ishin për faqe të zezë. Ne kemi një ekip të mirë, lojtarë të mirë, por kjo gjë duhej treguar në fushë.

2-3 vjet më parë ne kemi luajtur mirë, sepse ka pasur dëshirë. Megjithatë futbolli ndryshon vazhdimisht. Duhet punuar me teknikën dhe taktikat. Duhet të shohim, të studiojmë se ç’ bëjnë ekipet e tjera. Po ashtu tani nuk mungon vetëmohimi, por ka shumë gabime individuale, shënojmë pak. Kjo nuk do të thotë se kanë faj vetëm mbrojtësit, të gjithë janë përgjegjës për rezultatin – federata, futbollistët.

Tifozët gjithmonë thonë të vërtetën. Ata janë gjithmonë me ne, në stadium. Unë jam dakord me ata që bërtisnin: ‘Turp’. Edhe unë mendoj kështu”, – citon portali “ArmFootball.com” 31-vjeçarin me origjinë braziliane. / Dita /

October 12, 2015 20:09
Komento

8 Komente

 1. ideali Vlore October 12, 20:24

  po perse e vershellyen himnin tone keta klyshat e bushtres ruse te mbarsur me qen serb.

  Reply to this comment
 2. E po kjo pune! October 12, 20:24

  nuk e dime si shkoi para dhe pas ndeshja por nese gjithshka korrekte, nuk kemi degjuar ndonje falenderim prej taneve per Armenine. Se nga ai Vucici nuk presim ndonje urim se eshte serb dhe jane se prapthi ndonse Rama e uroi ne telefon.

  Reply to this comment
 3. @@@@ October 12, 20:34

  Po ne pse lejuam flamur turk ne ndeshje me Armenine kur dihet qe Turku ka bere genocid mbi ta e ka shfarosur miliona armene mo IDEAL VLORE?

  Reply to this comment
 4. S.p. October 12, 20:42

  Edhe ne jemi dakort me ty brazilian per gabimet qe bete ne ndeshjen me Albanine, heren tjeter mos i perseritni me.

  Reply to this comment
 5. Arben October 12, 21:02

  PO JU PER TURIZEM ISHIT ORE,

  PA ASNJE OBJEKTIV.

  Reply to this comment
 6. gegetoske October 12, 21:55

  O makarone me origjine makaronat!!!!!
  Ishe shume i vogerl perballe SHQIPEVE!
  Shko dhe bej nje tango ne Brazil me rastin e karnavaleve!
  Bere te pamundur per tu dukur dikush, por SHQIPET FLUTUROJNE LART !!!!!!!!

  Reply to this comment
 7. Hurma Arabie. October 13, 03:51

  Ketij Brazilianit i mjafton nje tas me groshe, kete kane gjelle te preferuar varfanjaket e ketij vendi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*