Marijuanë në sera me domate, arrestohen dy shqiptarë në Itali

July 12, 2018 14:25

Marijuanë në sera me domate, arrestohen dy shqiptarë në Itali

Dy shqiptarë sëbashku me dy rumunë janë arrestuar në Itali, pasi u bë e ditur nga policia italiane se kultivonin marijuanë në sera me domate.

Mediat italiane kanë shkruar sot se në pranga janë vendosur 36-vjeçari Andi Sina dhe 18-vjeçari Enio Toska, të dy shtetas shqiptarë, si dhe rumunët me inicialet M.A.L,dhe A.E, përkatësisht 37 dhe 18 vjeç.

Shtetasi Sina thuhet se ishte pronari i biznesit, ndërsa Toska dhe dy rumunët ishin bashkëpunëtorët e tij.

Sipas njoftimit të karabinierëve, ata kultivonin drogë në një serë me domate në Ragusa.

Në të vijohet të thuhet se bimët e serës arrinin deri në dy metra lartësi dhe zbulimi i i bimëve narkotike të kultivuara ka ndodhur përgjatë një kontrolli të rastësishëm të një agjencie agrokulturore.

Pas vendosjes së tyre në pranga, policia ka ushtruar kontroll edhe në banesat e tyre.

Të akuzuarve iu është sekuestruar 10 gramë kokainë të fshehur në një aparat fotografik, dy peshore elektronike dhe 18 fishekë pistolete.

s.a/dita

 

 

July 12, 2018 14:25
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim