Marine le Pen e përfshirë në skandalin e Panamasë, zbulohet “thesari”

April 5, 2016 10:40

Marine le Pen e përfshirë në skandalin e Panamasë, zbulohet “thesari”

Skandali i Panamasë, nuk ka lënë jashtë  as lideren e ekstremit të djathtë francez Marinë Le Pen.

Sipas së përditshmes “Le Monde”, Le Pen dhe rrethi I saj kanë ngritur një system offshore shumë të sofistikuar.

Edhe i ati  saj Jean Marie Le Pen, është i përfshirë në mënyrë të drejpërdrejtë.

Sipas gazetës, një pjesë e pasurisë të quajtur “thesari”, të themeluesit të partisë Fronti Kombëtar, është shpërndarë në shoqëri offshore të krijuara në vitin 2000 në Karaibe.

Kartmonedha, lingoto dhe monedha ari, bëjnë pjesë në këtë thesar, që janë vënë në emrin e maxhordomit të Jean Marie Le Pen dhe bashkëshortes Jany Le Pen.

April 5, 2016 10:40
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*