Mark Frroku flet për pasuri të vënë me mund: Kam paguar 6 mln $ taksa

December 21, 2015 14:53

Mark Frroku flet për pasuri të vënë me mund: Kam paguar 6 mln $ taksa

Teksa këtë javë pritet të nisin hetimet për pasurinë, ish-deputeti Mark Frroku thotë se e ka vënë me djersë atë.

Megjithatë, ai akuzohet zyrtarisht për një vrasje në vitin 1999 në Belgjikë për shkak të shfrytëzimit të prostitucionit. Frroku u tha gazetarëve se i ka paguar 6 milionë dollarë taksa shtetit shqiptar.

“Pasurinë time e kam bërë me djersë dhe me mund. I kam paguar shtetit 6 milionë dollarë taksa”, tha shkurtimisht ai.

Ish-deputeti mori pjesë në seancën gjyqësore pranë Gjykatës së Lartë në lidhje me kallëzimin e rremë për një skenar vrasjesh nga kryetari i Kuvendit.

Frroku ndodhet në burg pasi akuzohet për vrasje, ndërsa pritet t’i nënshtrohet procesit gjyqësore nga drejtësia shqiptare.

Por, të tjera akuza janë ngritur ndaj tij, pasi organi i hetimit pretendon se janë rreth 10 milionë euro pasuri të Frrokut që nuk dihet burimi i tyre. Ato do t’i nënshtrohen ligjit “antimafia” çka mund të çojë në sekuestrimin e tyre.

Në dosjen penale, prokuroria thotë se ai ka fshehur rreth 2 milionë USD dhe 700 mijë euro, ndërkohë që në deklarimet e pasurisë, Frroku ka deklaruar një pasuri mbi 10 milionë Euro. Ai akuzohet për pastrim parash. /Dita/

December 21, 2015 14:53
Komento

3 Komente

 1. perkthyesi December 21, 17:36

  Qofsha i gabuar ne llogaritjen time, por te kesh kaq shume pasuri, sa te paguash 6 milion dollare takse, do e konsideroja se jeni nje nga pjestaret e Ali Babes me 40 hajdute….

  Reply to this comment
  • Barboon December 22, 04:42

   Thjesht nje gangster, rrugac dhe alabak…pa shkollen e duhur, edukuar me frymen e rrugacit e krimit ordiner….e kini vene re,as skuqet as vrengoset ky verior I pagdhendur….edhe po qe se ka paguar taksa,kuptohet kjo nuk eshte krejt per mospagimin e tyre, nuk e ka bere se e kerkon ligji apo eshte detyrim e normale. Se Ku I gjeti mend ky te jete I emancipuar.
   Lum me per perfaqsues populli qe kemi.

   Reply to this comment
 2. luli December 22, 07:23

  A KA NDONJE DOKUMENT QE TE VERTETOJE QE KY KATNARI I PASUR TE KETE
  PAGUAR 6 MILIONE DOLLARE TAKSA??
  NE DOREN E KUJT KANE RENE DOLLARET!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim