Mark Frroku jep dorëheqjen edhe nga posti i kryetarit të partisë

December 28, 2015 16:35

Mark Frroku jep dorëheqjen edhe nga posti i kryetarit të partisë

Ish-deputeti Mark Frroku ka dhënë dorëheqjen edhe nga posti i kryetarit të Partisë Kristian Demokrate. Ai i është drejtuar me një letër partisë.

“Uroj të ketë largime të tjera në politikë. Ky akt uroj të jetë një precedent për politikanët tanë. Vendosa të jem në gatishmëri të drejtësisë. Të jap kontributin tim që drejtësia të triumfojë. Partia jonë është dhe do të jetë me integritet të lartë”, citohet në letrën e Frrokut.

“Ky akt i sotëm do të uroj të jetë një precedent për politikanët shqiptarë dhe të shërbejë që në të ardhmen do të ketë dorëheqje dhe largime të tjera në rrodhët e politikës”, shkruan Frroku më tej. /Dita/

December 28, 2015 16:35
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim