Mark Frroku mund të dalë nga burgu!

August 11, 2015 12:22

Mark Frroku mund të dalë nga burgu!

Mark Frroku mund të lirohet nga burgu. Të paktën kështu pretendon avokati i tij, Saimir Vishaj. Sipas tij, deputeti Frroku ka bërë kërkesë në Gjykatën e Lartë për zëvendësimin e masës së sigurisë duke kërkuar liri me kusht.

“Ikja me pushime e anëtareve të Gjykatës së Lartë çon drejt lirimit të deputetit Frroku. Në datën 5 gusht u depozitua kërkesa në Gjykatën e Lartë për zëvendësim mase sigurimi, e cila duhet të gjykohet brenda 5 diteve. Humbja e këtij afati bën që masa të shuhet, pasi Gjykata e Lartë është si Gjykatë e Shkallës së Parë për deputetët”, shkruan ai në Facebook.

August 11, 2015 12:22
Komento

6 Komente

 1. TJ August 11, 12:43

  Ose te dale ose te hyjne dhe te gjithe deputetet e parlamentit!

  Reply to this comment
  • Pilo Lala August 11, 15:05

   Besoj qe te gjithe e duam ne burg Frrokun, te gjejne edhe vellane vrases, te banojne ne nje qeli te dy.
   Avokati ka shume deshira, nuk do te thote qe do i plotesohen.

   Reply to this comment
 2. john August 11, 12:54

  lirohini jajdutet ;;; dhe fusni ne burg te varferit qe nuk kane leke te paguajne dritat ;;; cfare qeverie ;;;;;;;

  Reply to this comment
 3. perkthyesi August 11, 13:20

  Per kete vend qe quhet Shqiperi, ky veprim eshte normal. Jo normale do konsiderohej futja e tij ne burg! Po realizohen profecite e komentuesve te nderuar se, ketu ligji eshte frikesuar kaq shume, sa nuk di ku te futet!

  Reply to this comment
 4. Drini August 11, 16:21

  Pse keni mendu se do rri ne burg frroku?Frroku ska vjedh,ka vra dhe per vrasje zbon burg ne shqiperi.

  Reply to this comment
 5. Zoro August 11, 18:00

  Shume e kane mbajtur brenda kete deputetin e pafajshem, ha buk me leket e taksapaguesve.
  Lirojeni shoke te drejtesise se i beni nder vetes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim