Marquez humbet kontrollin, qëllon dy gazetarë

October 31, 2015 14:41

Marquez humbet kontrollin, qëllon dy gazetarë

Ka një shkëmbim tjetër akuzash mes Spanjës dhe Italisë në lidhje polemikat e fundit të shpërthyera në kampionatin e MotoGP, pas incidentit mes Valentino Rossi-t dhe Mark Marquez.

Italiani do të diskutojë titullin në garën e fundit në Valencia me Lorencon, por kohët e fundit ka dalë një aleancë e pashpallur iberike kundër Doktorit.

Tensioni në rritje për finalen e sezonit në familjen Marquez u duk edhe në një kontakt me emisionin sa investigativ aq edhe ironik italian, Hienat. Aventura e keqe e paralajmëruar e dy gazetarëve italianë me të afërmit e pilotit, përfundoi me një agresion të vëllait dhe familjarëve ndaj grupit të xhirimit.

Atyre iu thyen kamerat dhe pajisjet që kishin për filmimin, në momentet që u përpoqën t’i dorëzojnë Marquez, një çmim ironik me formën e një organi gjenital, që siç u paramendua, nuk u prit mirë.

Piloti Mark Marquez u lëndua lehtë nga përplasja fizike, ndërsa policia që ndërhyri më pas, ndaloi gazetarët për disa orë, pasi spanjolli bëri denoncimin.

October 31, 2015 14:41
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?