Marrëveshja me BERZH, Rama: Moment historik

July 26, 2016 11:56

Marrëveshja me BERZH, Rama: Moment historik

Qeveria ka firmosur sot marrëveshjen me BERZH për agrobiznesin, për të cilën kryeministri Rama  e ka vlerësuar si historike dhe që tashmë për fshatin do të vijë një fazë e re zhvillimi.

Kryeministri tha se miratimi i reformës në drejtësi ka krijuar optimizëm për investitorët e huaj dhe tashmë gjërat do të shkojnë mirë edhe në aspektin psikologjik për investitorët e huaj.

“Ky program do të jetë një vlerë e shtuar për rrugën që ne kemi nisur për të kaluar nga bujqësia e lëmosheve në bujqësi të investimeve, me një vizion të qartë”, tha kryeministri Rama në fjalën e tij.

July 26, 2016 11:56
Komento

1 Koment

  1. Pleshti July 26, 11:59

    Sikur ta beje dite pushimi neser me rastin e kesaj marreveshjes ? Si thua ?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*