Kufiri detar, Rama: Greqia, për tre vite i iku tavolinës

February 1, 2018 21:23

Kufiri detar, Rama: Greqia, për tre vite i iku tavolinës

Kryeministri tha se 12 miljet janë riregjistruar në OKB që nga viti 1900.

“Së pari unë mund t’i siguroj të gjithë, se çka po ndodh është himni më solemn i marrëzisë pseudo-patriotike.

Një marrëzi bazuar tek fakti që jo vetëm ka injorancë, por edhe një nevojë  për t’u kapur me një fjalë e cila është korrekte ajo e ministrit grek, ku lepuri fle diku gjetkë, tek reforma në drejtësi.

Ministri i jashtëm ka konfirmuar çka është e shkruar në nenin 3 në konventën ndërkombëtare. 12 miljet janë sot, 12 miljet janë riregjistruar nga Shqipëria në OKB në vitin 1990.

Kush e hapi këtë problem? Greqia e hapi këtë problem apo e hapëm ne?! Greqia ishte e kënaqur me marrëveshjen e 2009. E hapëm ne, Greqia për 3 vite i iku tavolinës, jo për të korrigjuar marrëveshjen, por për të mos bërë një marrëveshje të re,” tha Rama.

e.k. / dita

February 1, 2018 21:23
Komento

8 Komente

 1. Timi February 1, 21:45

  Bravo Edi….vazhdo punen o gjigand qente le te lehin!

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 February 2, 07:58

   O Timi

   “Bravo Edi….vazhdo punen o gjigand qente le te lehin!”
   ke dash ti thuash se ne konet do të lehim për ty??
   o këlysh,sado të lehësh ti!?ne qënënt as pordhën nuk e bezdisim për të lehurat e tua!!
   eh kur flet dhe kytimi!!

   Reply to this comment
 2. mirel February 1, 22:02

  Pse genjen o kriminel?
  Greqia nuk ka patur asnje mareveshje te 2009 es sepse eshte anulluar nga Kushtetuesja.
  Nuk kishte asgje te mbartur nga Berisha ligjerisht.
  O pis i qelbur haleje.
  Ti qe prure varrezat greke si Berisha, ti e hape prape si Berisha.
  Je ne hall se te del boja nga Kotciu dhe e pranon tani publikisht.
  Plere tradhetare. Eshte plani jot dhe i Ahmetes per biznes nafte, o qelbesira.
  Plumbin ne koke meritoni asgje tjeter.

  Reply to this comment
 3. mirel February 1, 22:28

  Cdo me thene: “12 miljet janë sot, 12 miljet janë riregjistruar nga Shqipëria në OKB në vitin 1990.”
  Domethene qe OKB paska regjistruar padrejtesisht ne 1900 12 milje per Shqiperine dhe Greqia po i kerkon ne 2018 en?
  Jeni ne terezi or te pacipe>
  Dhe ky sqarim teper siperfaqesor, vetem per te akuzuar fajtoret e Reformes.
  O Edi Ramut Pisi, ne qe po te kerkojme llogari nuk jemi ata qe na tremb Reforma.
  Ti duhet te jesh i pari or qen bir qeni, me gjithe bizneset e pallateve qe ke bere ne Tirane si kryetar Bashkie, dhe me gjithe koncesionet dhe Hecet qe ngrite si Berisha.
  Or kerme e Historise se Shqiperise,
  Ndaj ankoheni per Enver Hoxhen se nuk kishit liri te shisnit Shqiperine si Zogu dhe Esat Pasha.
  Plumbin e keni pak o kurva te historise.
  Djalli dhe dreqi do tju ndjeki dhe te femijet e tu or maskara. O tradhetare te felliqur.
  tellallet e tu kane dite qe po thone gabon Kotciu, tani del ky dhe i ve kapak, ka te drejte Kociu.
  O qelbesira pa din e imam

  Reply to this comment
 4. anticensurë25642654 February 2, 07:55

  ““Së pari unë mund t’i siguroj të gjithë, se çka po ndodh është himni më solemn i marrëzisë pseudo-patriotike.”
  e para “pseudo patriotizëm”ke ti or bastardi i tironës!!
  “monument për çamët”lëvizje shau!?
  uuuuuuuuauuu
  dhe na thua ne se jemi himini i marrëzisë??
  ti vrave e preve,gati sa nuk na fute në luftë me gërkun,i mbështetur bukur perj tyre,dhe direkt pas marrjes së bugaçes,i jep nënshtetësi kryeshovinistit fondamentalistit fetar gërk,dhe jep të drjetë në mbushte shqipëria me përmendore shoviniste!!
  he qelbësirë e tiranës,ske fytyrë,por për më keq nuk ke zgjuarsinë të tregohesh “piçkë dhije”!ti je një politikan DËSHTAK,më i keq se në të tërë fuashat e tjera të jetës!!
  e keqja është se si politikan dështak po shaktërron shqipërinë,si dështak privat!?
  nuk i plas hadari askujt!!

  NESËR TË GJITHË TE KRYEMINISTRIA TI THEMI BASTARDIT TË TRETË,ZOGU I PARI,BERISHA I DYTI,SE SHQIPËRIA ËSHTË E SHQIPTARËVE DHE SKA BASTARD QË MUND TA FALË!!

  KUSHDO POLITIKAN,I NJOHUR QË DO TI AFROHET PROTESTËS,TË LARGOHET,ME VEZË,ME MIELL,ME SHISHE PLASTIKE,ME VËRSHËLLIMA,ME TË GJITHA MËNYRAT DEMOKRATIKE.
  PA DHUNË FIZIKE.
  SIDOQOFTË DHE ATA SI SHQIPTARË,PAVARSISHT SE JANË BASTARDË,KANË TË DREJTË TË MBROJNË SHQIPËRINË!!
  E KANË VËNDIN VETËM NË FUND TË DEMOSTRATËS!!

  Reply to this comment
 5. info analitike February 2, 11:35

  Prandaj tani meqe u ulen o burra ti qerasim me ca det, me ca varreza ne token shqiptare pse jo dhe me ndonje cope toke shqiptare qe te mos i mbetet qejfi. Hajde diplomaci hajde!

  Reply to this comment
 6. info analitike February 2, 11:36

  Prandaj tani meqe u ulen o burra ti qerasim me ca det, me ca varreza ne token shqiptare pse jo dhe me ndonje cope toke shqiptare qe te mos i mbetet qejfi. Hajde diplomaci hajde! I cove dhe cunin e Sules qe i ka qejf keto festat neper motele. Pse te mos mbeste i kenaqur Kotzias.

  Reply to this comment
 7. nje shqiptar i drejte February 2, 13:11

  Te gjithe te mesipermit , zagare te felliqur te SHQUP-it . T’ia ruani Rames dhe te majtes shqiptare , e ngaterroni me Kriminelin e Viçidollit , aty ne opozite do te ngordhni edhe per nja 10 vjet .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*