Marrëveshja për emrin e ri, paralajmërohen protesta në Maqedoni

June 13, 2018 17:01

Marrëveshja për emrin e ri, paralajmërohen protesta në Maqedoni

Ndryshimi i emrit kushtetues të Maqedonisë duket se do të prodhojë protesta.

Organizatat jo fitimprurëse “Të rinjtë për Maqedoninë” dhe “Komitët” kanë paralajmëruar se do të organizojnë një protestë përpara Kuvendit të Shkupit në orën 20:00.

Ata po organizohen përmes rrjetit social “Facebook”, me thirrjen e lëshuar “Mjaft qëndruam në gjumë, nuk do të lejojmë Veri”.

Ndërsa ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski ka deklaruar pas publikimit të marrëveshjes për emrin e ri se, “nuk ka vend për shqetësim pasi situata është normale”.

s.a/dita

June 13, 2018 17:01
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*