Marrëveshja për emrin, presidenti i Maqedonisë: Nuk e firmos!

June 13, 2018 18:11

Marrëveshja për emrin, presidenti i Maqedonisë: Nuk e firmos!

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov ka njoftuar se nuk do ta nënshkruajë marrëveshjen e emrit me Greqinë.

Ai e mbështeti qëndrimin e tij duke dhënë argumentin se kjo marrëveshje është e dëmshme për vendin maqedonas dhe historinë e saj 73-vjeçare.

“Bashkimi Evropian dhe NATO nuk mund të jenë alibi për një marrëveshje të keqe”, tha Ivanov.

Presidenti Ivanov vijoi të thoshte se procesi i negociatave ka qenë jo-transparent, ndërsa sa i takon rolit të Qeverisë, ai u shpreh se nuk ka pasur guxim për të bashkëpunuar me aktorët e tjerë në vend.

Në përfundim të konferencës për shtyp, ai iu drejtua popullit maqedonas duke i thënë që të mos frikësohen, pasi ai nuk do të bie pre e asnjë kërcënimi apo shtypjeje që të tërhiqet nga qëndrimi i tij.

s.a/dita

June 13, 2018 18:11
Komento

4 Komente

 1. Zeqo June 13, 19:53

  U r just a fucking slavic motherfucker

  Reply to this comment
 2. Tirana June 13, 20:11

  Na pelqen apo jo, Ivanovi eshte burre. Le te marrin shembull keta tanet qe jane ulur me gjunje para interesave te te huajve ne Shqiperi. Race tradhetaresh. Le ti lexojne mire fjalet qe ka thene Ivanovi.

  Reply to this comment
 3. Pellazgos June 14, 04:34

  Keta po jane te “lashte”,plooooot 73 vjet shtet.
  Per keta te rroje Amerika,Turqia,Rusia,Serbia,Kiba etj plot 140 shtete qe e njohin me emrin Maqedoni.

  Reply to this comment
 4. Arben June 14, 06:02

  Sipas urdherave Putin.

  Po ka edhe referendum.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim