Marrëveshja Rama-Basha, sa deputetë marrin PS, PD dhe LSI

May 19, 2017 17:31

Marrëveshja Rama-Basha, sa deputetë marrin PS, PD dhe LSI

Bazuar në sondazhet që kam kryer muajt e fundit, si dhe në rezultatet e qarqeve në dy zgjedhjet e fundit, kam bërë një projeksion paraprak të shpërndarjes së mandateve parlamentare për secilën parti që do të garojë më vete në zgjedhjet e 25 qershorit, thotë Eduard Zaloshnja.

Ky projeksion është bërë duke presupozuar se kryetarët e partive aleate te PD-së do jenë në listat e kandidatëve të saj.

PS 69

PD 58

LSI 9

PDIU 2

PSD 1

LIBRA 1

TOTAL 140

May 19, 2017 17:31
Komento

18 Komente

 1. enverdjali May 19, 17:52

  Ja parashikimi im si me i vjetri nga ju:
  Ps – 73
  Pd – 51
  LSI – 11
  Pdiu – 3
  Psd – 1
  Libra – 1

  Reply to this comment
 2. Plaku Xhuxhumaku May 19, 17:54

  I vetmi numer korrekt ne kete sondazh eshte shuma 140, sigurisht kjo jo per merite te sondazh-bërësit.

  Reply to this comment
 3. Ali May 19, 17:58

  Ps duhet ti kaloj 71 mandate nese ka menduar te qeverise pa ndihmen e Lsi. Kam dyshimin se nje kokederr si Ilir Meta mbas kesaj qe ndodhi edhe sikur 4 deputete te marri do ti ofroje per Pd-ne. Vetem prej inatit ndaj Rames.

  Reply to this comment
 4. Thanasi qe ta plasi May 19, 19:28

  PSD nuk ka anetare jo me te marri deputete. Na kenaqet

  Reply to this comment
 5. Arber I May 19, 20:20

  Une kam parandjenjen se vendi do te qeveriset nga koalicioni PS+PD.

  Reply to this comment
  • fgv May 19, 21:40

   Kjo eshte e vertet.prandaj dhe shume socialist ndihen te tradhetuar nga kjo marreveshje personale e rames, sepse duket qarte se kjo nuk eshte vetem per bashkeqeverisje per fushaten por edhe per pas. Por si tradhtar dhe njeri i futur per te shkaterruar ps, edi nuk e deklaron nke te tille sa te genjej njehere per votat dhe pastaj pasi ti mari do bashkeqeverisi me pd.ky eshte nje turp qe vetem te pacipe si edi rama mund te bej. Rama duhet te zhduket nga kreu ps dhe sduhet votuar ne zgjedhje per ps nese ai vazhdon te jete kryetar

   Reply to this comment
 6. populli para 90 May 19, 21:18

  Marveshja antikomtare, thuaj se me e fliqta e tranzicionit, me ne krye Ramen Meten Bashen (Berishen).Kjo Marrveshje do ta Fus Vendin ne nje qorrsokak me pasoja shume negative.

  Reply to this comment
  • ganiu May 19, 23:53

   Jashtëzakonisht gabim.
   Do të kemi stabilitet. Nuk do të zihen më për të ma rrjepur. Do ta bëjnë me parkondiço.

   Reply to this comment
 7. Adih May 19, 22:57

  Populli i zgjuar shqiptar, per interesa te tij personale , do votoje per te futur sa me shume deputete ne parlament ,nga partite si te Bojaxhiut ,Ben Blusha e te tjere parti te pa provuara dhe te pa korruptuara , Shqiptaret e kane kuptuar, me ne fund te kene perkrahes te denje ne parlament , arbitra dhe kontroll ,te rrepte kunder ketyre cikllopeve anti shqiptare , qe i kemi 27 vite mbi supe dhe i nj ???!!! KY ESHTE INTERESI I POPULLIT TE ZGJUAR SHQIPTAR KESAJ HERE ….::

  Reply to this comment
 8. kris 1 May 20, 01:11

  Sidoqe te dalin rezultatet ujku i vucidollit do te menazhoje perseri situaten dhe do te drejtoje qeverine.Kam besim se kokepalaret nuk do ta lene ne balte Ramen dhe vellane e madh te tij Saliun

  Reply to this comment
 9. TROJA May 20, 09:57

  Me shenjat dhe angazhimin e LSI,do ndryshojne shume shifrat nga dy zgjedhjet e fundit.Ps po ben diversion,me mediat dhe parate e droges te eleminoje sa me shume LSI,por realiteti eshte kunder PS.Nje parti qe mashtroi shqiptaret ne 2013,duke sulmuar regjimin gjakatar te Saliut,sot behet ortake me keta vrases,nuk mund te mashtroje perseri kur vrasesin e thetet ne sofer dhe e pret me nderime.Kjo ishte poshtersia me e madhe e PS,dhe njerezit e ndershem te majte qe po e pesojne,nga pasurimi i nje shtrese te veçantene kete parti nuk do e kaperdije kollaj.Socialistet kane sot shume hapesire me Blushin,me Bojaxhiun,me LSI.NJEREZ JINI VIGJILENTE,MOS E HANI ME SAPUNIN E EDVINIT PER DJATHE.TE VARFER JU MORI E ME TE VARFER JU LA.MEGALOMAN,MASHTRUS,HAJDUT,DROGAXHI,DHE SE FUNDMI TRADHETAR I KAUZES SE NJE MILION VOTAVE.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*