Marrëveshja, studentët e Gjeologji- Minierave ndërpresin protestat

November 13, 2014 13:39

Marrëveshja, studentët e Gjeologji- Minierave ndërpresin protestat

Studentët dhe profesorët e Fakultetit të Gjoelogji-Minierave kanë ndërprerë protestën e tyre.

Kjo, pasi drejtuesit e këtij Fakulteti kanë arritur një marrëveshje me kryeministrin Edi Rama.

Protestuesit ishin kundër vendimit të qeverisë për shpërnbguljen e tyre nga fakulteti, godina e të cilit do të kthehet në Pallat Drejtësie.

Mësohet se tashmë është arritur një marrëveshje për ndërtimin e një godine të re në të njëjtin ambient, ku do të shkojnë studentët.

Për këtë arsye, Përparim Hoxha, dekani i këtij fakulteti deklaroi se stafi pedagogjik dhe studentët që nga dita e nesërme studentët do të nisin normalisht mësimin pasi kanë arritur një marrëveshje.

1

3 2

November 13, 2014 13:39
Komento

11 Komente

 1. Vlora1912 November 13, 14:01

  Po marrveshjen me Historine e ketij Kombi kush do ta negocijoji…………Ju te Dita-s?????

  Modelin 55 Ballinj e njohim mire…..nuk kemi nevoj per raste te reja.

  Reply to this comment
 2. [email protected] November 13, 14:26

  NO KOMENT!

  Reply to this comment
 3. Denisi November 13, 14:59

  Bravo Rama je I madh.

  Reply to this comment
 4. vero November 13, 15:06

  Po ashtu ishte projekti qe ne fillim po studentet dhe pedagoget nuk donin te degjonin se ishin mashtruar nga pedagoget qe jane afer selise se PD

  Reply to this comment
 5. avniu November 13, 16:17

  Edi duhet te largohet nga miti i personit. Duhet te filloje t’i delegoje pergjegjesite, dhe rrjedhimisht te kerkoje llogari. Nuk ka kuptim te harxhoje kohe me kesi vogelsirash.
  Nje dite ka takim ne majat e politikes nderkombetare, nje dite shkon te qaje hallet me studentet. Keto jane levizje te opozites per ta sabotuar kohen e tij ne reformimin e sistemit. Edhe pse e ka te sigurte, minimalisht, edhe mandatin tjeter, duhet ta perdore kohen me mire.

  Reply to this comment
 6. Adrian Hoxha November 13, 17:45

  Zoti kryeminister!
  Fillimisht Ju falenderoj qe moret kurajen te dilni perpara ketyre njerezve per ti sqaruar personalisht.
  U thye ai miti i te ndenjurit te kryeministrit pas dritareve dhe tallej me protestuesit.
  E dyta shoh qe ka kaq shume studente te Gjeologji – Minierave.
  Pyetja ime eshte:
  Ku do te punojne gjithe keta studente kur te dilomohen (kur dihet se minierat jane marre me koncension nga kompanite e huaja dhe ata punesojne njerez me kombesine e tyre dhe jo shqiptare) dhe Shqiptaret punesohen vetem si minatore *shkurt skllever pune). Apo pasi te diplomohen do te fillojne pune ne Call Center.

  Reply to this comment
 7. kolaqi November 13, 20:06

  futja kot

  Reply to this comment
 8. JOY -72 November 13, 21:12

  bravo studentet edhe pedagoget bashke qe u ngriten per te kerkuar te drejtat e tyre ,,,,kurse ne pjesa tjeter e popullit gjumash fleme akoma gjume,, nderkohe kjo qeveri po na e con thiken ne palce,,,,,,,,,,,,,,,,!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 9. dikush qe i njeh November 13, 23:58

  Ne si popull ne pergjithesi, nuk jemi mesuar te perballemi me te parin e qeverise, apo te shtetit, se ne fakt, jo per fajin tone, qeveritaret, kane qendruar lart, cdo realiteti ne rruge.
  Kryeministri Rama, sot ka sjelle nje risi te re, ne qeverisjen dhe dialogun me shoqerine e interesuar, per ceshtjet e tyre.
  Kemi nje dialog me ish te perndjekurit, qe solli ne anullimin e greves se urise, kemi nje dialog tani me studentet dhe perseri shef, qe dialogu funksionon.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?