Marrin fund radhët e pritjes para derës së mjekut, Rama: Ja si veprohet tani

January 23, 2018 08:37

Marrin fund radhët e pritjes para derës së mjekut, Rama: Ja si veprohet tani

Kryeministri Edi Rama ka uruar miremengejs sot me nje tjeter video nga shendetesia. Me nje postim ne faqen e tij ne Facebook, Rama sqaron mbi menyren se si funksionon referimi elektronik i pacienteve.

Postimi i Rames

MIRËMËNGJES 😃 dhe me këtë shpjegim se si Referimi elektronik i pacientëve nga mjeku i familjes tek mjeku specialist ka eleminuar radhët e pritjes, burokracitë e sorollatjet pa fund të qytetarëve për të marrë shërbimin shëndetësor, ju uroj një ditë të mbarë 🌹

Në Tiranë, çdo ditë kursehen plot 25 orë pune për mjekët duke mundësuar 50 vizita mjekësore më shumë në ditë për pacientët 👍🏼

January 23, 2018 08:37
Komento

2 Komente

 1. demo January 23, 10:03

  Shko or pirdhu idjot. Kam 20 vjet qe Radhen,diagnozen,mjekimin,sherimin i marr te gjitha tek farmacistja e lagjes.Se diktatura nuk nxorri vetem mjeke maloke per te helmuar udheheqjen si Sali Berisha,por edhe farmaciste gjeniale si Beti per te sheruar miletin.

  Reply to this comment
 2. Indominus January 23, 14:52

  Nje kryeminister qe ben share cdo video qe shperndan Ndrikulla e Shendetesesi ka marre fund.
  Pastaj kjo Edlira Lashi shyqyr qe ka nje infermiere qe del te dera e te sqaron se ate nuk e gjen ndonjehere aty. Shikoni me vemendje dhe pacientet mezi e nxjerrin nje llaf nga goja se kush e di sa kane ndenjur per ta pritur.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?